Kripto para fonlarına iki ayın en büyük girişi

Kripto para fonlarına iki ayın en büyük girişi

Paylaş
Uzman Coin: Kripto para fonlarına iki ayın en büyük girişi

Bitcoin yükselişe geçerken kripto para fonlarına yatırımlar, üst üste üçüncü haftada da pozitif. Ek olarak son hafta, iki ayın en büyük girişi gerçekleşti.

Dijital varlık yönetim şirketi CoinShares’ın raporuna göre, geride kalan yedi gün içerisinde söz konusu fonlara 85 milyon dolarlık net para girişi oldu.

Bitcoin, 71 milyon dolar yatırımla geçen hafta birinci sırayı aldı ve bu miktar, Aralık ayının başlarından bu yana en yüksek miktar olarak kayda geçti. Öte yandan Ethereum’da bu haftaki 8.5 milyon dolarla üst üste dokuzuncu hafta çıkış oldu. Fonlardaki Ether çıkışı, dokuz haftada 280 milyon doları buldu.

Diğer altcoin‘lere gelince, Solana’da 2.4 milyon dolar, Polkadot’ta 1.4 milyon dolar, Cardano’da da 1.1 milyon dolar net giriş gerçekleşti. Terra da 1.4 milyon dolarla ilk önemli yatırımını aldı. Fonların yönetimi altındaki toplam varlıklar ise 52.4 milyar dolara çıktı.

Kripto para fonlarına haftalık girişler

Geçen haftaki girişlerin çoğu Brezilya ve Kanada başta olmak üzere Amerika’dan geldi. Avrupa 10.3 milyon dolarlık, diğerleri 75 milyon dolarlık payı oluşturdu.

Yeni haftaya iyi bir başlangıç yapan Bitcoin, TSİ 00.15 itibari ile 44 bin 200 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeriyle en büyük kripto para, dün son bir ayın en yüksek seviyesi olan 44 bin 500 doları gördü.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap