Kripto para fonlarına Aralık ortasından bu yana en büyük giriş!

Kripto para fonlarına Aralık ortasından bu yana en büyük giriş!

Paylaş
Uzman Coin: Kripto para fonlarına Aralık ortasından bu yana en büyük giriş!

Özellikle kurumsal firmaların tercih ettiği kripto para fonlarında bu hafta ciddi yatırım girdileri gözüktü. Her hafta dijital varlık fonlarındaki giriş ve çıkışları raporlayan Avrupa’nın en büyük dijital fon yönetim şirketi CoinShares, 25 Mart günü biten haftayla ilgili önemli veriler paylaştı.

Ethereum haftalar sonra artıya geçti

Bitcoin’e bu hafta 97.8 milyon dolarlık girdi olurken, ikinci en büyük kripto para olan Ethereum odaklı fonlarda ise haftalar sonra artıya geçildi. Ethereum fonlarına bu hafta 10.2 milyon dolarlık para girdi. Ethereum’da ay başından bu yana yaşanan fon çıkışı da bu haftaki yükselişle 28.8 milyon dolara düştü.

Solana’ya büyük ilgi: 87.1 milyon dolar

Geçen sene yaptığı büyük fiyat hareketiyle inanılmaz bir yükseliş gerçekleştiren Solana da, kurumsal firmaların ilgisini çekmeye başlayan fonlardan birisi oldu. 25 Mart günü biten haftada Solana dijital fonları tam 87.1 milyon dolarlık yatırım aldı ve Bitcoin’in ardından 2. sıraya geçti. Cardano fonlarına 1.8, Polkadot fonlarına da 1.2 milyon dolarlık girişler oldu.

“Girişler Avrupa kaynaklı”

CoinShares şirketi geçen haftaki raporunda, fon çıkışlarının Kuzey Amerika bölgesi kaynaklı olduğunu belirtmişti. Rusya-Ukrayna savaşının fon çıkışlarında büyük etki sahibi olduğu detayı da yazılmıştı. Raporda bu haftaki para girişlerinin %76’sının Avrupa merkezli olduğu belirtildi. 147 milyon dolarlık para Avrupa’dan, 45 milyon dolar ise Amerika kıtalarından geldi.

En büyük fon yöneticisi Grayscale

Dijital varlık fonlarında açık ara lider olan şirket ise Grayscale olarak kalmaya devam ediyor. Toplam 57 milyar dolarlık kripto para fon piyasasının 39 milyar dolarlık kısmı Grayscale tarafından yönetiliyor. Belli dönemlerde fon alış ve satışlarını açan şirkete yılbaşından bu yana hiçbir girdi ya da çıktı olmadı.

Dijital fonlar arasında en çok tercih edilen kripto para ise tabii ki Bitcoin. En büyük kripto paranın fonlarında şu anda 38 milyar dolarlık para bulunuyor. Ethereum da 13 milyar dolar ile ikinci sırada yer alıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap