Kripto Para Dolandırıcılığı: Ulusal Coin ile Dolandırdılar!

Kripto Para Dolandırıcılığı: Ulusal Coin ile Dolandırdılar!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Para Dolandırıcılığı: Ulusal Coin ile Dolandırdılar!

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, kripto para dünyası büyümeye ve gelişmeye devam ettikçe dolandırıcılık olayları da günden güne artıyor. Son olarak İstanbul’da dolandırıcı bir şebeke, dokuma işleri yapan bir iş bayanına kurduğu tuzak ile gündeme oturdu. Şebeke, “Milli Coin” vaadi verdiği iş kadınını 3 milyon lira pahasında dolandırdı! İşte detaylar…

Kripto para dolandırıcıları bunu da yaptı: “Milli Coin” vaadiyle dolandırdılar!

Kripto para dünyası günden güne büyüyor ve yeni fırsatlarla yatırımcıların karşısına çıkarken, dolandırıcılık faaliyetleri de günden güne artıyor. Son olarak İstanbul’da yaşanan bir dolandırıcılık olayında, Ankara’da dokuma işleri yapan iş bayanı N.G., kendilerini Ulusal İstihbarat Teşkilatı’nın subayı olarak tanıtan bir küme dolandırıcı tarafından “Milli Coin” vaadiyle 3 milyon lira dolandırıldı.

Kendini Ulusal İstihbarat Teşkilatı’nın Ortadoğu subayı olarak tanıtan Mehmet Doğan Kaya, Ankara’da dokumacılık işiyle uğraşan N.G’ye şebekenin başka dolandırıcı elemanlarını iş insanı olarak tanıttı. Şebeke başkanı, Ortadoğu’ya dokumacılık getireceklerini söylerken; inandırıcı olması hedefiyle MIT liderinin ismini bile kullandı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Para Dolandırıcılığı: Ulusal Coin ile Dolandırdılar! 1

Bir mühlet sonra iş bayanı N.G’nin itimadını kazanan dolandırıcılar, yerli ve ulusal kripto para ünitesi oluşturacakları palavrasını söyleyerek; iş bayanı N.G.’den lüks bir rezidansta daire kiralamasını istedi. Residans için 48 bin lira ödeyen N.G, bununla birlikte 10 bin liralık da bir sistem kurdurdu. Çabucak akabinde N.G, dolandırıcı şebekeye 30 bin dolarlık kripto para satın aldı. Çeteyle hatıra fotoğrafları bile çektiren bayan şebekenin her istediğini yaptı. Kripto para almaları için 30 bin dolar verirken, akabinde da “para gelmedi” palavrasıyla, çete üyesi geçersiz hacker’a 10 bin dolar daha gönderdi.

Toplamda iş bayanı 3 milyon lira dolandırılırken, para kazanma vaadi geçtikçe N.G., şebeke üyelerini sorgulamaya başladı. Bununla birlikte şebeke, N.G’yi bir büyücüye götürürken, büyücü de bir şebeke üyesi çıktı. Büyücü olarak tanıtılan şebeke üyesi, N.G.’nin paralarını geri alacağını ve bunun yakın bir vakitte gerçekleşeceğini belirtti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Para Dolandırıcılığı: Ulusal Coin ile Dolandırdılar! 2

İstanbul Mali Cürümler ile Uğraş Polisi, 16 şebeke üyesini kıskıvrak yakaladı!

Son olarak iş bayanı N.G, dolandırıldığını anlayınca, bilgisayarı ile bir arada İstanbul Mali Kabahatler ile Gayret Polisi’ne gitti ve özel takım ile birlikte yapılan çok istikametli araştırmanın akabinde 16 kişi yakalanarak şebeke çökertildi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap