“Kripto para diye bir şey yok” diyen Galhau: Regülasyonlar gelmeli

“Kripto para diye bir şey yok” diyen Galhau: Regülasyonlar gelmeli

Paylaş
Uzman Coin: “Kripto para diye bir şey yok” diyen Galhau: Regülasyonlar gelmeli

“Banque de France” başkanı ve Avrupa Birliği Merkez Bankası (ECB) yönetim kurulu üyesi Francois Villeroy de Galhau, bugün katıldığı bir etkinlikte kripto paralar konusuna da değindi.

“Regülasyonlar hızlıca gelmeli”

Fransa’daki startup ve işdünyasının biraraya geldiği Big2021 konferansında konuşan Villeroy de Galhau şu ifadeleri kullandı:

“Enflasyonun 1 yıl içinde %2’nin altına düşmesini bekliyoruz. Mart 2020’de bambaşka bir yöne gittik. Hiçbir kamu yöneticisi bu durumu tahmin edemezdi. Sağlık ve ekonominin mâli kriz getirdiği bilinmeyen yerleri keşfetmeye devam ediyoruz. Kripto varlıklar da bunlardan bir tanesi… Regülsyonların bir an önce gelmesi ve adaptasyonun sağlanması gerekli”

Kripto para değil, kripto varlık” demişti

Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un gelecek sene için de merkez bankası başkanlığına aday gösterdiği Francois Villeroy de Galhau, Eylül ayında yaptığı bir konuşmada da “Kripto para diye bir şey yoktur. Onlar kripto varlıklar” demişti.

ECB yöneticisi ‘kripto varlıkları’ euroya bir tehdit olarak görüyor ve konuyla ilgili olarak sürekli regülasyon çağrısında bulunuyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap