Kripto Para Devlerine Dava Şoku

Kripto Para Devlerine Dava Şoku

Paylaş
Kripto Para Devlerine Dava Şoku

Kyle Roche ve Velvel Freedman (Roche Freedman) kripto para sektörünün önde gelen şirketlerine karşı 11 farklı toplu dava açtı. Davalılar arasında merkezi ABD, İngiliz Virgin Adaları, Cayman Adaları, Çin, Estonya, Güney Afrika, Hong Kong, İsrail, İsviçre, Japonya, Kanada, Malta, Seyşel Adaları, Singapur,Tayvan, Vietnam gibi ülkelerde bulunan 42 farklı taraf bulunuyor. Bunların içinde epey tanıdık isimler var.

Dev Dava

Cointelegraph’ın haberine göre 3 Nisan tarihinde New York’ta kripto para sektörünün belki de en kapsamlı davalarından biri açıldı. Roche Freedman, birçok kripto para borsasının ve şirketinin menkul kıymet yasalarını ihlal ettiğini iddia ediyor.

Davalılar arasında Binance, BiBox, KuCoin, BitMEX, Block.one, KayDex, Civic, BPRotocol, Tron Foundation, Quantstamp ve Status gibi tanıdık isimler yer alıyor. Açılan bu davalar arasında Changpeng Zhao, Dan Larimer, Vinny Lingham gibi şirket kurucularının ismi de geçiyor.

Neden Açıldı?

Roche Freedman’ın (ki bu ismi Dave Kleiman-Craig Wright davasından tanıyor olabilirsiniz) iddiası gayet basit: Yukarıda ismi sayılan şirketler menkul kıymet yasalarını ihlal ettiler. İsmi geçen borsalar ilgili yasalara aldırış etmeden token sattılar, bu tokenları üreten şirketler ise yatırımcıları usulünce bilgilendirmediler.

Davada ismi geçen tokenlar arasında da oldukça tanıdık isimler var. Roche Freedman’ın iddialarına göre satışı sırasında menkul kıymet yasalarının ihlal edildiği tokenlar şu şunlar:

Aelf, Bibox Token, Bancor, Civic, Eos, ETHLend, Funfair, Kyber Network, Icon, OmiseGo, TomoChain, Tron, Status ve Quantstamp.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap