Kripto para destekçisi şirket SkyBridge’den Kraken borsasına yatırım

Kripto para destekçisi şirket SkyBridge’den Kraken borsasına yatırım

Paylaş
Uzman Coin: Kripto para destekçisi şirket SkyBridge’den Kraken borsasına yatırım

Bitcoin başta olmak üzere kripto paralara verdiği destekle bilinen SkyBridge Capital varlık yönetim şirketi, özel bir yatırımla ABD’li kripto para borsası Kraken’den hisse satın aldı.

Yatırımcılarına bir e-posta ile haberi veren SkyBridge, Kraken borsasının bir erken yatırımcısından hisse alındığını belirtirken, bu alım için de “Bugüne kadarki en büyük özel piyasa yatırımlarımızından bir tanesi…” yorumu yapıldı.

Kripto para haber sitesi Coindesk’in “özel haber” olarak verdiği bilgilere göre e-postada, “Bu yatırımımızla Kraken’in şirket değeri açısından önemli bir rakama ulaştığımızı düşünüyoruz” denildi. Haberde ayrıca Coindesk’in de e-postayı gördüğü belirtilirken, Kraken’in yaklaşık şirket değerinin de bu yatırımla 10,5 milyar dolara ulaştığıı kaydedildi.

En az 250 bin dolarlık alabilecekler

SkyBridge’in özel fon müşterileri eğer şirketin topladığı Kraken hisselerinden satın almak isterlerse en az 250 bin dolarlık fon ile işlem yapmak zorunda kalacaklar. Alım için ayrıca %4’lük ön ödeme, %20’lik teşvik ödemesi ve %8’lik de çıkış ceza ödemesi şartları bulunuyor.

Hem SkyBridge hem de Kraken borsası sözcüleri ise konuyla ilgili herhangi bir yorum yapmadılar.

Halka arz bekleniyor

Dünya çapında 9 milyondan fazla müşterisi bulunan ve günlük 1.6 milyar dolarlık hacme sahip olan Kraken borsasının, 2022 yılında halka arz edilmesi bekleniyor. Borsanın en büyük rakiplerinden biri olan Coinbase borsası da, bu senenin Nisan ayında halka açılmıştı. Coinbase’in piyasa değerinin 68 milyar doalr civarında olduğu belirtiliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap