Kripto para borsası Phemex, XRP’yi tekrar listeledi

Kripto para borsası Phemex, XRP’yi tekrar listeledi

Paylaş
Uzman Coin: Kripto para borsası Phemex, XRP’yi tekrar listeledi

SEC’nin Ripple’a karşı açtığı davanın ardından 31 Aralık 2020’de XRP alım satımını askıya alan Singapur merkezli kripto para platformu Phemex, bu kararından döndü.

Phemex, o sıradaki duyurusunda “SEC’nin Ripple Labs aleyhine açtığı dava haberini ve bunun sonucunda bir dizi başka borsa tarafından gerçekleştirilen eylemleri takiben önümüzdeki haftadan itibaren XRP’yi askıya almaya karar verdik.” ifadelerini kullanmıştı.

Bugün yapılan açıklamada ise XRP’nin platformda yeniden listelendiği belirtilerek “Büyük talep nedeniyle XRP’yi platforma geri getirdik!” denildi.

Phemex, XRP’yle beraber birkaç yeni kripto para daha listeledi. Bunlar; BAT, CHZ, MANA, ENJ, SUSHI, SNX, GRT ve MKR olarak sıralandı.

Son dönemde Phemex’ten önce birkaç borsa daha XRP’yi tekrar platformuna dahil etmişti. Borsaların bu kararı, özellikle SEC avukatının XRP’yi listeleyen borsaların menkul kıymet yasalarını ihlal etmediğini, bundan sonra listeleyecek olsa bile etmeyeceğini ve dolayısıyla suçlu bulunamayacakları manasındaki sözlerinin ardından gelmişti. Bununla beraber henüz Coinbase, Binance US, Bitstamp, Kraken gibi büyük borsalar XRP işlemlerini askıda tutmaya devam ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap