Kripto para borsası Coinbase: “Mücadeleye hazırız fakat diyaloğu tercih ediyoruz”

Kripto para borsası Coinbase: “Mücadeleye hazırız fakat diyaloğu tercih ediyoruz”

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto para borsası Coinbase: “Mücadeleye hazırız fakat diyaloğu tercih ediyoruz”

SEC tarafından Wells Bildirimi alan Coinbase borsası, düzenleyicilere davette bulundu.

ABD merkezli dev borsanın yetkilileri, hukuk uğraşına hazır olduklarını fakat diyaloğa geçmeyi tercih edeceklerini bildirdi.

Geçtiğimiz ay SEC tarafından Coinbase borsasına Wells Bildirimi gönderildi. Yaptırım sinyali veren bildirim, stake süreçleri ve borsada listelenmekte olan varlıklara yönelik olarak geldi. İki yıl evvel Coinbase’in (COIN) halka açılmasına onay veren SEC’in bu atağı şaşkınlık yarattı.

Wells Bildirimi sonrası harekete geçen borsa, lobi faaliyet kümeleri ve kamuoyu takviyesi üzere adımlar attı. Son olarak SEC’in Wells Bildirimine verilen karşılığı içeren bir görüntü ve metin kamuoyu ile paylaşıldı. Görüntü paylaşımında, Coinbase CEO’su Brian Armstrong ve borsanın Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal yer aldı.

Borsanın Wells bildirimine ait görüntülü karşılığında, ABD’nin inovasyonun yanında olması gerektiğine işaret edildi.

Ayrıca ABD’nin hukuk sistemine duyulan inanç ve finansal avantajlar nedeniyle çabaya devam edileceği söz edildi. Coinbase CEO’su, düzenleyici çerçeve içinde kalmak istediklerinin altını çizerken haksızlıklara karşı hukuk uğraşı vereceklerine işaret ediyor.

Coinbase borsanın metin karşılığında ise menkul değer listelemesi yapılmadığı vurgulandı. Üstelik halka açık bir şirketin siyaset değişikliği yapmadığı halde neden uyarıldığı sorgulandı. Metinde, ABD Kongresi ve SEC’e yönelik güçlü davetler yer alıyor:

Bu makale birinci olarak BeInCrypto üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap