Kripto para borsası Bybit, Çin hesaplarını iptal edecek

Kripto para borsası Bybit, Çin hesaplarını iptal edecek

Paylaş
Uzman Coin: Kripto para borsası Bybit, Çin hesaplarını iptal edecek

Çin’in kripto paralar konusundaki sert tavrının ardından dev türev borsası Bybit de bu ülke vatandaşlarıyla ilgili önemli bir karar aldı. Borsa, 15 Haziran’dan itibaren Çin telefon numarasıyla kayıtlı olan hesapların iptal edileceğini açıkladı.

İngiltere’den sonra şimdi de Çin

Mart ayı sonunda Birleşik Krallık’taki müşterileri için de kapılarını kapatan kripto türev borası Bybit, şimdi de aynı işlemi Çinli kullanıcılar için yapacak. Çin’den gelen madencilik ve kripto para haberlerinin bu kararın alınmasında önemli rol oynadığı belirtiliyor.

Diğer borsalar da mı geliyor?

Müşterilerden 15 Haziran’a kadar fonlarını hesaplardan çekmeleri istenirken, Çin’de faaliyet gösteren birçok borsanında bu yönde kararlar aldıkları ya da kesin kararı bekledikleri belirtiliyor. Platform geçen sene de Çinli IP adresleriyle bağlanan hesapları yasaklamıştı.

Bilindiği üzere Bybit, Çin’in en büyük şehirlerinden biri olan Şangay’da kurulmuştu.

CBDC’de 1 numara

2017 yılında ülkede kripto para borsalarını ve kripto para işlemlerini yasaklayan Çin, merkez bankası dijital para konusunda ise dünyada belki de açık ara ilk sırada yer alıyor. Çinli otoriteler, 2020 yılının ortalarından bu yana CBDC’lerle ilgili çeşitli bölgelerde önemli testler gerçekleştiriyorlar.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta cuma günü Çin Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi, Başkan Yardımcısı Liu He liderliğinde toplanmış ve He’den kripto para madenciliğiyle ilgili sert tedbirlerin alınacağı yönünde bir açıklama gelmişti. Açıklamanın ardından başta Bitcoin olmak üzere kripto paralarda sert düşüşler yaşanmıştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap