Kripto para borsası Bitso ve Sao Paulo’dan önemli sponsorluk

Kripto para borsası Bitso ve Sao Paulo’dan önemli sponsorluk

Paylaş
Uzman Coin: Kripto para borsası Bitso ve Sao Paulo’dan önemli sponsorluk

Kripto paraların zirveye ulaştığı 2021 yılında borsalar da çok önemli sponsorluk anlaşmalarıyla önplâna çıktılar. Bu anlaşmaların çoğu spor alanında olurken, yüz milyonlara hitap eden futbol kulüpleri de başı çekti.

Binance ve Socios’un taraftar token hamleleri, FTX ve Crypto.com’un Formula 1 ile NBA anlaşmaları derken, kalabalıkların takip ettiği dallar kripto para borsalarının hakimiyetine geçti.

İşte Latin Amerika bölgesinin önemli borsalarından olan Bitso da, Brezilya’nın en büyük futbol kulüplerinden Sao Paolo’yla 3 senelik sponsorluk anlaşması imzaladı. Konuyla ilgili resmi açıklama da bugün yapıldı.

Sponsorluk anlaşmasıyla ilgili konuşan Bitso’nun pazarlamadan sorumlu yöneticisi Jose Molina, Bitso isminin Sao Paolo formasında görüneceğini ve kulübün stadyumunda da bir Bitso alanı oluşturulacağını belirtti. Bitso markasının formanın hangi bölgesinde bulunacağıyla ilgili ise bilgi verilmedi. Molina ayrıca, taraftarların da kripto paralarla ödeme yaparak bilet ve kulüp ürünlerini alabileceğini söyledi.

Brezilya’nın yanısıra Arjantin, Meksika ve Kolombiya gibi Latin Amerika’nın büyük ülkelerinde de hizmet veren Bitso’nun yaklaşık 3.7 milyonluk müşteri kitlesi bulunuyor.

“Hedef Brezilya’nın en büyüğü olmak”

Yönetici Molina, Bitso’nun hedefinin Brezilya’nın en büyük borsası haline gelmek olduğunu belirtirken, sadece bu ülkede şu anda 30 adet işe alım ilânı verdiklerini söyledi.

Borsa Ağustos ayında Facebook’un eski çalışanı Vaughan Smith’i de Brezilya’daki büyüme stratejisinin bir parçası olarak işe almıştı.

Borsa 2021’in Mayıs ayında aldığı 250 milyon dolarlık yatırımla da Latin Amerika bölgesinin ilk ‘Unicorn’ kripto para borsası olmuştu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap