Kripto para borsası BHEX’ten kapanma kararı: Token fiyatı %60 düştü

Kripto para borsası BHEX’ten kapanma kararı: Token fiyatı %60 düştü

Paylaş
Uzman Coin: Kripto para borsası BHEX’ten kapanma kararı: Token fiyatı %60 düştü

Çin Merkez Bankası’nın dün ortaya çıkan bildirisinin etkileri sürüyor. Huobi’nin Çin anakarasında yeni kullanıcı kabulünü durdurması, Debank’ın Çinlilere bazı hizmetleri kapatmasının ardından orta ölçekli bir borsa olan BHEX (BlueHelix Exchange) de tamamen faaliyetlerini sonlandıracağını açıkladı.

CoinGecko verilerine göre, son 24 saatte 1.3 milyar dolarlık bir işlem hacmine ulaşan borsa, resmi internet sitesinden yaptığı duyuruda, “BHEX, bugünden itibaren hizmetlerini kalıcı olarak sonlandıracak.” denildi. Kararın küresel regülatif ortamın bir gereği olarak alındığı belirtildi.

Açıklamada, müşterilere son üç yıldaki destekleri için teşekkür edildi. BHEX’in kullanıcı varlıklarını koruduğu, para çekme işlemlerinin yüzde 100’ünün karşılanacağı kaydedildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Bitcoin’den Ether ve XRP’ye Çin’in kripto hazinesi

23 Kasım’da tamamen kapatılacak

BHEX.com’da kullanıcı kaydı ve para yatırma şimdiden kapatıldı. Bir süre sadece alım satım ve para çekmeye izin verilecek. 2 Ekim 2021’den itibaren geçerli olmak üzere OTC bölümü, türev işlemler, kredili işlemler, staking gibi hizmetler de devre dışı bırakılacak.

Spot alım satım ise 9 Ekim 2021’de son bulacak. 23 Ekim 2021’de ise borsa, mobil uygulamaları ve websitesi dahil, tamamen kepenk indirecek. Bu tarihe kadar çekme işlemini gerçekleştirmeyen kullanıcıların varlıkları otomatik olarak piyasa fiyatından USDT’ye çevrilecek ve BHEX tarafından tutulmaya devam edilecek. Bu varlıklar için çekim talebi, e-posta yoluyla gönderilebilecek. E-posta talepleri için ise son tarih 23 Kasım 2021 olarak belirlendi. Sonrasında herhangi bir talep kabul edilmeyecek.

HBC token yüzde 60 düştü

Borsanın kendi blok zinciri projesi Bluehelix’in token’ı HBC, haberin ardından yüzde 60 oranında düşüş yaşadı. Kripto para, 11 dolardan 4.34 dolara kadar geriledi.

BHEX borsası, daha önce HBTC olarak biliniyordu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap