Kripto Para Borsalarında Alım Satım Çiftleri Azalıyor

Kripto Para Borsalarında Alım Satım Çiftleri Azalıyor

Paylaş
BTC Piyasası: Kripto Para Borsalarında Alım Satım Çiftleri Azalıyor

Bir rapora nazaran kripto para borsalarındaki alım satım çiftleri gün geçtikçe azalmakta.

Kripto para borsaları ABD’de SEC‘in yasal gayreti ile birlikte şiddetli bir devirden geçiyorlar. Bununla birlikte borsalar SEC’in tanımlamalarına nazaran birtakım süreç çiftlerini kaldırdı. Bu da borsalardaki süreç çifti sayısının azalmasına sebep oldu.

Kripto Borsalarında Süreç Çeşitliliği Azalıyor

Kripto para borsalarında spot alım satım çiftlerinin sayısı düşmeye devam ediyor. The Block Research tarafından derlenen datalara nazaran, büyük borsalardaki spot çiftlerin sayısı yıl boyunca azalmıştır. Binance üzere global hacme sahip bir borsada, Ocak ayındaki 1.420 olan spot çifti Temmuz ayında 1.380’e düştü. Binance’in kardeş şirketi BinanceUS’te ise aylık spot çiftlerinin Haziran’daki 337’den Temmuz’da 184’e gerilediği görüldü.

BTC Piyasası: Kripto Para Borsalarında Alım Satım Çiftleri Azalıyor 1

Bu düşüşe, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Coinbase ve Binance üzere borsalara karşı açtığı davalar sebep olmuş olabilir. Coinbase tarafından desteklenen aylık spot ticaret çiftlerinin sayısı Mart ayındaki 557’den Temmuz ayında 524’e düştü.

Benzer halde, Kraken üzere öteki borsalarda da spot çiftlerin sayısında düşüş yaşanmıştır. Kraken’de çiftlerin sayısı Şubat ayındaki 668’den Temmuz ayında 651’e geriledi.

Bu gelişmeyle birlikte, kripto para yatırımcıları artık daha az çift üzerinde süreç yapma imkanına sahiptir. Spot çiftlerin azalması, kripto piyasasında bir daralmaya işaret edebilir ve yatırımcıların süreç yapabilecekleri çeşitli varlık çiftlerinin azalmasıyla sonuçlanabilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap