Kripto para bölümünde günün değerli gelişmeleri

Kripto para bölümünde günün değerli gelişmeleri

Paylaş
BTC Piyasası: Kripto para bölümünde günün değerli gelişmeleri

Investing.com – Kripto para sektöründe günün öne çıkan gelişmeleri arasından derlediğimiz haber özetimize göz atabilirsiniz. 

Güney Kore, Metaverse planlarını büyütüyor

Güney Kore Bilim ve ICT Bakanlığı (MSIT), geniş bir Metaverse ekosistemi oluşturma vizyonunda bir adım öne geçti. Bakanlık, şimdi genişletilmiş gerçeklik, yapay zeka ve NFT alanından uzman kişileri istihdam etmek için hareket geçti. Bir habere göre, bu, gelecekteki Metaverse profesyonellerinin yetiştirileceği ülkede yakın zamanda kurulacak olan eğitim kampı planının bir parçası.

Güney Kore Bakanlığı, bir Metaverse ekosistemi kurmak için 223,7 milyar Kore wonu (yaklaşık 187 milyon dolar) fon ayrıldığını bildirdi. Yahoo Finance haberine göre bakanlık, Microsoft (NASDAQ:MSFT), Adobe ve Sandbox da dahil olmak üzere 27 uluslararası firmanın ülkenin vizyonunu desteklemeyi kabul ettiğini doğruladı.

Michael Saylor, Bitcoin Lightning Network’ün Twitter’a çeki düzen verebileceğini iddia ediyor

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin Lightning Network’ü kullanarak Twitter’ı düzeltmek için bir teklifle geldi.

Saylor, Bitcoin’in Lightning Network’ünün sosyal ağ için bir güvenlik teminat planı oluşturmanın bir aracı olarak yararlanılabileceğine ve kullanılması gerektiğine inanıyor. Saylor, Twitter, gerçek insanların Lightning aracılığıyla  yaklaşık 50.000 sats (20 dolar) göndermesine ve turuncu tik ile doğrulanmasına izin verirse, dolandırıcılar ve spam robotları sorununu çözebilir iddiasında bulundu.

Coinbase (NASDAQ:COIN), Brezilya borsası Mercado Bitcoin’i satın almaya çok yakın 

Brezilya gazetesi Estadão, Coinbase’in Nisan ayına kadar Mercado Bitcoin borsasının ana şirketi 2TM’yi 2,2 milyar dolarlık karşılığında satın alabileceğini bildirdi.

Coinbase’in Mercado Bitcoin’in ana şirketi olan Brezilya şirketi 2TM’yi satın alarak küresel satın alma stratejisine devam etmesi bekleniyor.

Brezilya’nın en büyük üçüncü gazetesi olan Estadão’dan alınan bilgilere göre, Coinbase satın alımı önümüzdeki aya kadar tamamlanabilir. Satın alma için müzakereler 2022 yılı başından beri devam ediyor.

Kraken borsası, önemli bir başarı elde etmek üzere

Wyoming merkezli dijital varlık bankası Kraken Bank, bir Federal Rezerv ana hesabı almaya ve geleneksel bankalarla aynı küresel ödeme sistemine erişim elde etmeye bir adım daha yaklaştı.

Kripto şirketleri geleneksel olarak bankacılık hizmetlerine erişmekte zorluk çekiyorlar. Kraken’in, kendisine bu erişimin verilmesi durumunda, geleneksel bir banka olarak etkin bir şekilde muamele görerek bu pazara hizmet etmek için iyi bir konum elde etmesi bekleniyor.

Zilliqa, Metapolis Metaverse’ü duyururken ZIL fiyatı %150 arttı

Zilliqa, Metaverse alemine yeni boyut kazandırmak için kolları sıvadı. Zilliqa, Metapolis olarak bilinen platformu yakında piyasaya sürerek endüstrinin en iyi uygulama ve oyun stüdyolarından bazılarını bir araya getirmek iddiasında. Metapolis’in duyurulmasının ardından Zilliqa’nın yerel tokeni ZIL’in fiyatı yüzde 150 arttı.

CME Group, düşük miktarlı Bitcoin ve Ethereum opsiyonları sunmaya başladı

Dünyanın en büyük türev piyasası olan CME Group, firma tarafından sunulan kripto ile ilgili ürünler listesine ek olarak mikro Bitcoin (BTC) ve mikro Ethereum (ETH) vadeli işlemleri için opsiyonlar başlattığını duyurdu.

Yeni ürünler için likidite, dijital varlık satıcısı Galaxy Digital tarafından sağlanacak. Galaxy, kriptonun kurumsal tarafında bir dayanak noktası ve kripto ürünleri sunan birkaç büyük bankaya likidite hizmetleri sağlıyor.

Yazar: Günay Caymaz

Kaynak:  Investing TR

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap