Kripto Para Balinaları Gizlice Bu DeFi Coinleri Biriktiriyor!

Kripto Para Balinaları Gizlice Bu DeFi Coinleri Biriktiriyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Para Balinaları Gizlice Bu DeFi Coinleri Biriktiriyor!

Kripto para balinaları DeFi coinleri biriktirmeye başladılar. Üstelik bunu gizlice yapıyorlar. Pekala hangi kripto para üniteleri revaçta. İşte ayrıntılar.

Balinalardan DeFi Coinleri hamlesi

Kripto ağındaki büyük cüzdan yatırımcıları sessizce büyük ölçülerde DeFi coinleri Chainlink (LINK) ve Uniswap (UNI) biriktiriyor. LINK için zincir içi ölçümler yükselişte. Öteki taraftan UNI için büyük ölçüde değişmedi. Kripto istihbarat izleyicisi Santiment’in datalarına nazaran, UNI ve LINK balinaları daima olarak DeFi coinleri biriktirdi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Para Balinaları Gizlice Bu DeFi Coinleri Biriktiriyor! 1

Varlığın tokenleri sirkülasyondan çekildiği için balina birikimi ekseriyetle altcoinler için bir yükseliş işareti olarak kabul edilir. Varlık üzerindeki satış baskısını azaltır. Ayrıyeten bir fiyat rallisi potansiyelini gösterir. Üstteki Santiment grafiklerinde görüldüğü üzere, balinaların birikimini bir fiyat artışı takip etmekte. Buna nazaran Nisan 2023’te, 10.000 ila 100.000 segmentindeki balinalar LINK biriktirdi. Öteki taraftan fiyat bir hafta içinde 8,79 dolara yükseldi. UNI fiyatı da Nisan 2023’te benzeri bir davranış sergiledi.

Katalizörler DeFi Coinleri UNI ve LINK fiyatını yükseltti

Ticaret hacmi ve günlük faal adresler üzere zincir içi ölçümler geçtiğimiz hafta hem UNI hem de LINK için tırmanışa geçti. Bu ölçümler, bu DeFi Coinlerin traderlar ortasında benimsendiğinin ve kullanıldığının göstergesidir. Bu ölçümler ve Uniswap ile Chainlink’teki artan faaliyet, DeFi Coinlerin yükselişinin mümkün katalizörleridir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Para Balinaları Gizlice Bu DeFi Coinleri Biriktiriyor! 2

Binance’ten alınan datalara nazaran, UNI fiyatı son 24 saat içinde sahiplerine %5,37’lik bir çıkar sağladı. Lakin LINK hafta sonu elde edilen çıkarları sildi. Bu yazının yazıldığı sırada, UNI Binance’te sırasıyla 6,06 dolar ve LINK 6,67 dolardan süreç görüyor.

AVAX için değerli birikim

Avalanche blockchain’in mahallî tokeni olan Avalanche (AVAX), son yedi gün içinde %27,39’luk kayda bedel bir fiyat artışına şahit oldu. Bu durum traderların ve yatırımcıların dikkatini çekti. Şu anda EMA50 günlük düzeyinde güçlü bir dirençle karşı karşıya. Ayrıyeten AVAX, potansiyel yükseliş momentumunun umut verici işaretlerini gösteriyor. Alıcılar bir kırılma beklentisiyle AVAX’ı biriktirdikçe, piyasada optimistlik artıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Para Balinaları Gizlice Bu DeFi Coinleri Biriktiriyor! 3

Son bilgiler itibariyle, Avalanche AVAX başına 15,45 dolardan süreç görüyor. Buna nazaran geçtiğimiz hafta içinde etkileyici bir fiyat artışı sergiledi. Dolanımdaki 345.845.505,008 AVAX arzı ile token’ın toplam piyasa kıymeti 5.294.894.681,68 dolar düzeyinde. Ayrıyeten, AVAX son 24 saat içinde 2.091.996.941,63 dolar paha kazanarak süreç hacminde değerli bir artış yaşadı. Buna nazaran bu durum %381,96’lık değerli bir artışa işaret ediyor. Geçtiğimiz gün, yaklaşık 547.703.576,77 dolar pahasında AVAX süreç gördü.

AVAX: Güçlü direnç ve birikim

Günlük EMA50 düzeyi, kripto para için kuvvetli bir direnç noktası olarak ortaya çıktı. Ayrıyeten alıcıların üstesinden gelmesi için değerli bir zorluk teşkil ediyor. Bununla birlikte, alıcıların AVAX’ta artan birikimi olumlu bir hissiyata ve tokenin direnç düzeyini aşma potansiyeline olan inanca işaret ediyor. Yatırımcılar AVAX ile öteki başarılı kripto paralar ortasındaki benzerlikleri fark etmiş durumdalar. Buna nazaran potansiyel olarak kıymetli bir fiyat artışına işaret eden karşılaştırmalar yapıyorlar.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Para Balinaları Gizlice Bu DeFi Coinleri Biriktiriyor! 4

Teknik göstergelere bakıldığında, nispi güç endeksi 50’lik çok satım bölgesi ile 75’lik çok alım bölgesi ortasındaki nötr bölgede 65 düzeyinde bulunuyor. MACD göstergesi şu anda bir yükseliş sinyali olan alım bölgesinde. Buna ek olarak, histogram çubukları yeşil. Ayrıyeten yükseliş eğiliminin devam ettiğine işaret ediyor. Öteki taraftan boğalar devam ederse, kripto önümüzdeki günlerde sürdürülebilir bir yükseliş trendine sahip olabilir

Artan yatırımcı ilgisi ve yükseliş duyarlılığı

AVAX’ın devam eden birikimi, yatırımcılar ortasında tokenin temel teknolojisine ve gelecekteki büyüme potansiyeline yönelik artan bir ilgi ve itimat olduğunu göstermektedir. Alıcılar kendilerini stratejik olarak kilit dayanak bölgelerinde konumlandırıyor. Ayrıyeten, beklenen kırılmadan ve potansiyel fiyat artışından faydalanmayı amaçlıyorlar. Bu birikim faaliyeti AVAX için olumlu bir gösterge. Öteki taraftan token fiyatının kayda kıymet bir üst istikametli hareket yaşayabileceği inancını güçlendiriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Para Balinaları Gizlice Bu DeFi Coinleri Biriktiriyor! 5

Avalanche’ı yakından izleyen piyasa iştirakçileri, mevcut fiyat modeli ile öteki başarılı kripto para üniteleri ortasında benzerlikler tespit etti. Bilhassa, değerli bir direnç düzeyini muvaffakiyetle kırdıktan sonra değerli bir artış yaşayan SOL ile yapılan karşılaştırma, AVAX’ı çevreleyen genel yükseliş hissine katkıda bulunuyor. Bu karşılaştırmalar piyasada artan iyimserliğe katkıda bulunuyor.

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda AVAX’ın birikimi ve bir kırılma beklentisi yürek verici işaretler ortaya koyuyor. Fakat, kripto para piyasasının son derece değişken tabiatını ve çeşitli piyasa güçlerinin potansiyel tesirini kabul etmek değerlidir. Yatırımcılar dikkatli olmalı ve AVAX’ın fiyat seyrini etkileyebilecek başka teknik göstergeleri ve piyasa faktörlerini göz önünde bulundurmalıdır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap