Kripto Para ATM’lerinin Sayısı Her Geçen Gün Artıyor

Kripto Para ATM’lerinin Sayısı Her Geçen Gün Artıyor

Paylaş
Kripto Para ATM’lerinin Sayısı Her Geçen Gün Artıyor

Kripto para ATM’leri gün geçtikçe yaygınlaşmaya devam ediyor. Kripto para ATM’lerinin değeri 2024 senesinde yüzde 46 artışla 183 milyon dolar seviyesine ulaşılması bekleniyor. Yayınlanan rapora göre 2018 itibariyle piyasadaki toplam kripto para ATM’lerinin değeri 18 milyon dolar civarında. Bu sayı 2024’e kadar yüzde 46 artışla 183 milyon dolara ulaşması bekleniyor.

Kripto para ATM’leri ile kullanıcıların elinde bulunan kripto paralar, nakit paralara çevrilebiliyor. Bitcoin ve diğer kripto paralara olan ilgi ve talebin artması sonucu dijital varlıklara ait ATM’lere ihtiyaç duyuldu. Bu ihtiyacı karşılamak için oluşturulan ATM’ler sayesinde dilediğiniz kripto parayı nakit paraya dönüştürebilirsiniz. Şimdilik kripto para ATM’lerine yönelik en büyük engel ise hükümet kararları. Günümüzde hükümetler olumlu düzenlemeler yapsa bile bu durum kripto paralar için yeterli değil. Daha kapsamlı ve geniş düzenlemeler ile kripto para ATM’leri çok daha hızlı bir şekilde yaygınlaştırılabilir.

Hazırlanan raporda Avrupa ve Kuzey Amerika, kripto para ATM’lerinden büyük bir gelir elde ediyor. Kripto paralara olan talebin artması sonucu önümüzdeki süreçte Asya pazarında da kripto para ATM’lerinin yaygınlaşması bekleniyor. Kripto para ATM’lerini üreten şirketlerden bazıları ise şöyle: Mainstreet Automaten, Genesis Coin INC, Covault, General Bytes ve Coinsource. Özellikle bu şirketler dışında yer alan Atlanta merkezli Lux Vending şirketi tam 100 adet kripto para ATM’si üreterek kullanıcıların hizmetine sundu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap