Kripto Milyonerleri Bu Altcoin’den Biriktiriyor: Dahası Geliyor!

Kripto Milyonerleri Bu Altcoin’den Biriktiriyor: Dahası Geliyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Kripto Milyonerleri Bu Altcoin’den Biriktiriyor: Dahası Geliyor!

Cardano (ADA) balinaları sadece Ocak ayında varlıklarını %40 büyüttü. On-chain analitik firması IntoTheBlock, altcoin fiyatının son zamanlardaki sabit hareketlerine rağmen ADA milyonerlerinin aktif olarak biriktirmeye devam ettiğini belirtiyor.

Altcoin balinaları ADA birikimlerini %40 arttırdı

1-100 milyon ADA’ya sahip balinalar, sadece 2022’nin ilk ayında bakiyelerini %40,65 arttırdı. IntoTheBlock tarafından incelenen bu adresler, dolaşımdaki arzın %24,87’sini, yani 33,57 milyar ADA’yı elinde tutuyor. Sonuç olarak, Eylül zirvesinden bu yana dip fiyatlardan balina sınıfının ADA birikimini sürdürdüğü görülüyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, 10.000 ile 1.000.000 ADA arasında bakiyeye sahip Cardano cüzdanları 2021 Aralık ayının ortasından bu yana %15.000 oranında arttı. Balinalar, Ocak ayının sonunda 53.6 milyon ADA biriktirerek varlıklarını ikiye katladı. Resmi IntoTheBlock tweet’i:

Altcoin projesinden son gelişmeler

Cardano Blockchain’deki güncellemelerin ardından, altcoin projesiyle ilişkili IOHK’nun Pazarlama ve İletişim Direktörü Tim Harrison, hafta sonundan önce bir dizi ağ düzenlemesinin daha gelebileceğini bildirdi. Güncellemelerle Cardano ağı optimize edilmeye devam ediyor ve talep arttıkça gelecekteki büyümeye hazırlık için ölçeklendiriliyor. Ocak ayının başında, 1.33.0 node piyasa sürüldü ve blok boyutu ve bellek birimleri dahil olmak üzere bazı ağ parametrelerinde değişikliklere izin verdi. Optimizasyon çabalarının bir parçası olarak IOHK, geçtiğimiz günlerde Blockchain boyutunun %11 oranında artacağını duyurdu. Böylece toplam blok boyutu, 72 KB’den 80 KB’ye yükselecek ve bu da Cardano’nun işlem kapasitesini arttırıyor. Ek olarak, konsensus katmanın daha hızlı blok yayılımını kolaylaştıran “ardışık düzen” iyileştirmesi, 2022’ye planlanan önemli gelişmelerde biri.

Cardano (ADA) fiyat hareketleri

Piyasa değerine göre 6.en büyük kripto para birimi Cardano (ADA), geçen aya göre %30 değer kaybetti. IntoTheBlock tarafından sağlanan verilere göre altcoin balinaları süreçte ADA birikimlerini %40 arttırdı. Mevcut seviyelerde ADA, 3,09 dolar ATH fiyatının %65.1 altında işlem görüyor. Bu seviyeler, daha önce 2021 Şubat ve Haziran ayları arasında ADA’nın en güçlü desteğiydi. Cardano, 2 Eylül 2021’den bu yana düşüş trendinde. Süreçte, piyasa değeri sıralamasından ilk 5’ten altıncı sıraya geriledi.

BTC Piyasası: Kripto Milyonerleri Bu Altcoin’den Biriktiriyor: Dahası Geliyor! 1

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap