Kripto Endüstrisi Bitcoin ETF’ye Bir Adım Daha Yakın

Kripto Endüstrisi Bitcoin ETF’ye Bir Adım Daha Yakın

Paylaş
Kripto Endüstrisi Bitcoin ETF’ye Bir Adım Daha Yakın

Kriptokoin – CNBC’nin “Power Lunch” isimli bir yayını sırasında Micheal Sonnenshein, Grayscale’in Bitcoin Trust’ının başarısını ortaya koydu.

Sonnenshein, Bitcoin fiyatlarının Bitcoin’in fiyat performansına rağmen yıldan yıla üç katına çıktığını belirtti.

“Yatırımcılar gerçekten Grayscale Investments’a geliyor ve bu tür erişim ürünleri istiyorlar.”

Büyük bir dönüm noktası

Kripto para varlık yönetimi alanında mutlak lider olan Grayscale Investments, geçtiğimiz günlerde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile 10 Form doldurdu. Özellikle, bu, SEC’in iyi şirkete yönelik olarak bakış açısının da bir göstergesi.

Sonnenshein, bu tür yasal düzenlemelere uygunluğun Grayscale Investments’ın SEC uyumlu bir şirkete ihtiyaç duyan kurumsal yatırımcılar segmentine girmesine izin vereceğini belirtti.

Grayscale Investments yürütücüsü, yaklaşmakta olan halving etkinliğinin Bitcoin fiyatı ve protokolü üzerinde en büyük etkiye sahip olacağına da inanıyor. Bununla birlikte, Grayscale’nin en son hamlesini şirket için önemli bir dönüm noktası olarak görüyor.

Bitcoin ETF

CNBC’den Melissa Lee, Grayscale’e yönelik olarak SEC’in yaklaşımının, birçoklarının başaramadığı bir Bitcoin ETF’nin onayına bir adım daha yakın olarak görülebileceğini ifade ediyor.

“Eğer onaylanırsa, bu sadece Grayscale Investments’a kurumsal yatırımcıların girmesine izin vermekle kalmaz, aynı zamanda bir Bitcoin ETF’sinin yolunu açabilir.”

Bilindiği üzere SEC, şimdiye kadar VanEck ve Bitwise’ın ETF hayallerini acımasızca paramparça etti.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap