Kripto Dolandırıcısı Bu Altcoin’den Çaldı: 3 Gün Tutuklu Kalacak!

Kripto Dolandırıcısı Bu Altcoin’den Çaldı: 3 Gün Tutuklu Kalacak!

Paylaş
BTC Piyasası: Kripto Dolandırıcısı Bu Altcoin’den Çaldı: 3 Gün Tutuklu Kalacak!

Kıbrıs Girne’de yaşayan Ercan Fikret Sezginer, bir Binance kullanıcısından çaldığı yüklü miktarda altcoin nedeniyle suç gelirlerini aklama, bilişim mevzuatını çiğneme ve usulsüz para temin etme iddialarıyla tutuklandı ve adliyeye sevk edildi. Mali Suçlarla Mücadele Ekipleri tarafından yakalanan sanık hakkındaki iddialar, polis memuru Bilger Koral tarafından iletildi. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Binance kullanıcısından yüklü miktarda altcoin çaldı

Mali polis Koral, Eylül ve Ekim 2021 arasında şüpheliyi dolandırıcılık faaliyeti yoluyla ulaşmak amacıyla G.Y isimli bir Binance kullanıcısının kripto cüzdanını yasadışı bir şekilde ele geçirildiğini ve toplam 350 bin dolar değerinde 101,1 Ethereum çalındığını bildirdi. Tutuklu Ercan Fikret Sezginer, 0.4989542 Ethereum’u kendi hesabına, 5.85 ve 33 Ethereum’u iki ayrı kişinin hesabına taşıdığını ve ardından fonları bu hesaplardan başkalarının hesaplarına aktardığını söyledi.

BTC Piyasası: Kripto Dolandırıcısı Bu Altcoin’den Çaldı: 3 Gün Tutuklu Kalacak! 1

Polis memuru Bilger Koral’a göre şüpheli, hesapta 5,85 Ethereum’u 20 bin 191 dolara çevirdi ve 33 Ethereum, Girne’deki bir kripto para borsasına taşıdı. Ardından 101,791 dolar değerinde nakit parayla takas edildi. Koral’a göre zanlı 16 Şubat’ta gözaltına alınırken bir Macbook, bir cep telefonu, iki dizüstü bilgisayar ve G.Y.’nin evinde ve ofisinde yapılan aramada bulundu. Aranan bir kişiye ait iPad şifreli bir USB sürücüsü ile birlikte bulununca şüphelerin ortaya çıktığı belirtildi. Polis, zanlının ifadesinde G.Y. isimli şahsın şifreyi kendisine verdiğini öne sürdüğünü açıkladı.

Dolandırıcı 3 gün tutuklu kalacak

Koral, soruşturmanın devam ettiğini ve 39.3480542 Ethereum ya da 121 bin 374 doların gönderildiği hesapların ortaya çıkarıldığını, 61, 7510458 Ethereum ya da 190 bin 475 doların gönderildiği hesapların ise bulunamadığını sözlerine ekledi. Polis, iki yerde arama yaptıklarını ve sekiz kişinin ifadesini aldıklarını bildirdi. Ekipler, şüphelinin serbest bırakılması halinde tanıkları ifade vermeye ikna edebileceğini öne sürerek üç gün hapis talep etti.

BTC Piyasası: Kripto Dolandırıcısı Bu Altcoin’den Çaldı: 3 Gün Tutuklu Kalacak! 2

Yakın tarihli bir diğer gelişmede Kocaeli ilinde yapılan operasyonda, kaçak olduğu belirtilen ve kripto para üretiminde kullanılan onlarca malzeme ele geçirildi. Ayrıntılara buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap