Kripto Adası Malta’da İlk İki Yönlü Bitcoin ATM’si

Kripto Adası Malta’da İlk İki Yönlü Bitcoin ATM’si

Paylaş
Kripto Adası Malta’da İlk İki Yönlü Bitcoin ATM’si

Malta adaları, kripto aktiviteleri için sıcak yatak olmaya devam ediyor. Bu alanların düzenlenmesi için standartları belirleyen üç yeni kripto ve blok zinciri kanununun yürürlüğe girmesinden sonra, şimdi yenilikçi iki şirket olan Moon Zebra’nın ilk iki yönlü Bitcoin ATM’sini piyasaya sürülüyor.

Moon Zebra adadaki ikonik bir yer olan Sliema’daki Tower Road’daki amiral gemisi Quicklets ofislerinde bulunuyor. Moon Zebra, Bitcoin ve genel olarak kripto alanı ve işadamı Jonas Abrahamsson hakkında farkındalık yaratmak için sahnelerin arkasında çalışkan bir şekilde çalışan bir dijital göçebe ve kendini itiraf eden Bitcoin maksimalisti Leon Siegmund’un bir işbirliği sonucunda ortaya çıktı.

Siegmund, düzenli olarak etkinlikler ve buluşmalar düzenleyen ve yerel Bitcoin iş sahnesinin bir bağlantı noktası olan Bitcoin Club Malta’nın kurucularından biri. Siegmund, bir Bitcoin ATM’si fikrinin bu kadar yüksek bir teknoloji olamayacağını açıkladı ancak bu, insanların genel olarak Bitcoin ve kripto piyasalar ile daha fazla ilgilenmelerini sağlayacaktır.

Leon’un ticaret için büyük bir potansiyel olduğuna ve toplumun bir bütün olarak, Bitcoin ve genel olarak kripto için bir merkez olarak Malta ile gelişeceğini düşünüyor. Malta, genel olarak Bitcoin ATM’leri açısından damalı bir geçmişe sahip. 2017 yılında Malta’nın ilk Bitcoin ATM’si kayboldu ve yardım edenler 3000 € ‘dan fazla para cezasına çarptırıldı. Moon Zebra bu yeni ATM ile bu algıyı değiştirecek gibi görünüyor.

Moon Zebra dört kripto uzmanından oluşan bir ekiple, kripto ATM’lerinin bakım ve kurulumunda uzmanlaşıp çok uzak olmayan bir gelecekte daha fazla proje başlatmayı planlamaktadır. Bir Kripto ATM’si insanlara, diğer ATM’ler gibi nakit alabileceklerine benzer şekilde, şifreli parayı elleriyle elde etme olanağı verir. Kullanıcılar sadece ATM’ye gitmeliler ve nakit para yatırmalılar ve ortak anahtarını girmeliler. Bu şekilde para Kripto cüzdanına gönderilecektir.

Kullanıcılar iki yönlü ATM ile kriptoyu tekrar fiat haline dönüştürebilirler. Ayrıca, kullanıcılara borsaları baypas etme ve bazı seviyelerde – kripto ATM’leri merkezi hale getirilmiş borsaların sorununu çözebilme olanağı sağlıyor. Moon Zebra’nın kripto ATM’si başlangıçta yalnızca Bitcoin ile çalışacak, ancak gelecekte farklı para birimleri de sahneye konulabilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap