Kraken USD Coin’i (USDC) Listeledi!

Kraken USD Coin’i (USDC) Listeledi!

Paylaş
Kraken USD Coin’i (USDC) Listeledi!

ABD’nin lider kripto para borsalarından Kraken, toplam piyasa değerine göre en büyük stablecoin’lerden birisi olan USD Coin‘i (USDC) listeleyeceğini açıkladı. Coinbase kripto para borsası ve Circle destekli CENTRE Consortium tarafından piyasaya sürülen USDC, Poloniex kripto para borsasının taraf değiştirmesi ile zor günler geçirmeye başlamıştı.

Kraken kullanıcıları ise yeni yapılan bir duyuruya göre 8 Ocak tarihinden itibaren USDC alım satımı yapabilecekler. Kraken yeni listeleme ile beraber Tether (USDT) ve DAI sonrasında üçüncü stablecoin’ini listelemiş oldu. USDC aslında 2019 yılının başından beri oldukça iyi bir performans sergiliyor. Coinbase destekli stablecoin’in toplam arzı 2019 yılından bu yana %98 artış gösterdi. Bu da USDC’nin arkasındaki ekibin devamlı olarak yeni sermaye oluşturduğunu ve USDC miktarını arttırmayı planladığını gösteriyor.

Kraken’in USDC için şimdilik sunacağı işlem çiftleri BTC/USDC, ETH/USDC, USDC/EUR, USDC/USD ve USDC/USDT olarak açıklandı. Şu an için USDC desteği sadece Kraken, Kraken Pro ve bunun tezgah üstü alım satım platformuna (OTC) dahil edildi. Kraken’in vadeli işlemler platformu ise şu an için USDC desteğine sahip değil.

Kraken’in Başı Regülatörlerle Dertte

ABD’nin en güvenli kripto para borsalarından birisi olarak bilinen Kraken, geçtiğimiz günlerde ise ilginç bir bilgi paylaştı. Borsaya karşı açılan soruşturmalar 1 yıllık sürede %50 gibi hayret verici bir artış yaşadı.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap