Kraken CEO’su Powell: Bu düşüşler günlük yürüyüş gibi, hiçbir şey değil!

Kraken CEO’su Powell: Bu düşüşler günlük yürüyüş gibi, hiçbir şey değil!

Paylaş
Uzman Coin: Kraken CEO’su Powell: Bu düşüşler günlük yürüyüş gibi, hiçbir şey değil!

Amerikan televizyon kanalı Fox Business’a konuk olan Jesse Powell, 10 yıl önceyle kıyaslandığı zaman bu düşüşlerin, ‘parkta günlük yürüyüş yapmak’ kadar normal bir durum olduğunu belirtti ve “Tarihe bakıldığında bu düşüş hiçbir şey” dedi.

“Yeni yatırımcılar kolay sanıyor”

Dünyanın en büyük borsalarından biri olan Kraken’de CEO olan Powell, yakın zamanda kripto para sektörüne yatırım yapanların, kripto paraların nasıl hareket ettiklerine dair en ufak bir fikirleri olmadığını ve bu kişilerin kolayca para kazanabileceklerini düşündüklerini söyledi:

“Bu kişiler fiyat düştüğü zaman satıyorlar. Son 10 yılda Bitcoin birçok varlıktan daha çok kazandırdı. Hatta son 1 yılda bakarsanız yüzde 200 artmış durumda. Eğer günlük trade yapmak istiyorsanız, bilgi sahibi olmanız gerekir.”

“Sabit bir piyasa görmek için önümüzde çok zaman var”

Kripto para yatırımcı ve trader’larının, piyasanın bu hareketlerini normal olarak değerlendirmesi gerektiğini belirten Kraken CEO’su, durağan bir dönem için önlerinde uzun bir zaman olduğunu belirtti:

“Uzun vadeli bakarsanız, kazandığınızı ve bu durumun daha mantıklı olduğunu görürsünüz. Şu an çok hareketli bir dönemdeyiz ve sabit, durağan bir iyasa görmemiz için önümüzde çok zaman olduğunu düşünüyorum.”

“Çin’in madencilere yaptığı ABD için fırsat”

Çin’in madenciler üzerinde yaptığı operasyonların, ABD için fırsat olduğunu ve madencilerin ucuz enerji neredeyse oraya gideceğini belirten Powell’ın konuyla ilgili yorumları şu şekilde:

“Çin’in kripto para endüstrisi üzerinde çok fazla gücü olduğunu düşünmüyorum. Ülke içinde yakılan kömür oranı onları rahatsız ediyor olabilir ya da, ‘Çevresel, sosyal ve kurumsal yönetişim – ESG’ konusunda rahatsızlıkları olabilir. Bakın, Çin tüm dünyaya mal satıyor. Bunların büyük bölümünü kendisi üretiyor ve enerjiye ihtiyacı var. ABD’nin böyle bir sorunu yok. Madencileri ülke dışına çıkarmaları konusunda benim bir sorunum yok. Hatta bu ABD için iyi bir fırsat. Madenciler her zaman ucuz enerji olan yere giderler. Çok geliştiler. yeşil enerji durumu da daha fazla gelişiyor. O yüzden bir sorun görmüyorum.”

“DOT’ta yaşananlar her yerde olabilir”

Polkadot’un, Coinbase borsasında bir günde yüzde 70 yükselmesini de yorumlayan Powell, şu ifadeleri kullandı:

“Kripto para piyasası, hisse senetleri piyasasına benzemiyor. Borsalar birbirlerinden bağımsızlar. Arbitraj yapanlar var, likidite sağlayıcıları olan piyasa yapıcıların müdahaleleri var. Dolayısıyla, tek bir varlığın, diğerlerindensıyrılıp böyle hareketler yaptığını görebiliyoruz. Bir tane balina, bir borsada çok büyük bir hareket yaparsa, bu diğer borsalara yansımayabilir. Bunun olduğunu çok fazla görüyoruz. Buna bir hata demek doğru değil. Aslında bu tür olaylar çok fazla oluyor.”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap