Kraken, Avustralyalı Kripto Para Borsasını Satın Aldı!

Kraken, Avustralyalı Kripto Para Borsasını Satın Aldı!

Paylaş
Kraken, Avustralyalı Kripto Para Borsasını Satın Aldı!

San Francisco merkezli önde gelen kripto para borsası Kraken, Rusya hamlesinden sonra bu sefer de gözünü Avustralya’ya dikmiş gibi gözüküyor. The Block tarafından aktarılan habere göre Kraken yerel bir Avustralya borsasını satın aldı ve açılımın ilk adımını tamamladı.

Salı günü yapılan duyuruda Bit Trade isimli kripto para borsasının satın alındığını ve bu platformun ülkedeki en eski tarihe sahip olan platform olduğu belirtildi. Kraken bundan önce 2019 yılının sonlarında da Circle Trade’i satın almış ve büyük bir şey planladığını göstermişti. Yapılan bu iki satın alım Kraken’in özellikle Asya Pasifik bölgesine açılmasını ve kripto para dünyasının önemli bir kısmı ile iletişimini güçlendirmesini sağlayacak

Kraken Bit Trade’i Satın Aldı!

Bit Trade aslında normal kripto para borsalarından biraz farklı ve çoklu borsa desteği olarak bilinen hizmeti sunuyor. Borsa bu sayede birden fazla kripto para borsasının likiditesini tek bir arayüz içerisinde kullanıcıya veriyor. Borsanın birden fazla platformdaki fiyatların ortalamasını aldığını hesaba kattığımızda, Kraken’in yeni açılımının kullanıcılara daha stabil fiyat seçeneği sunacağını söyleyebiliriz.

Kraken bundan kısa süre önce de Rusya içerisindeki vadeli işlem platformu için önemli bir kişiyi bünyesine katmıştı. Binance’in 2019 yılında yaptığı genişleme çalışmalarından sonra diğer kripto para borsalarının da buna benzer işler yapacağı tahmin ediliyordu. Kraken ise bu tahminleri doğru çıkartan ilk platform oldu.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap