Kraken, Artan Regülasyon Baskısı ile Mücadele Etmeye Çalışıyor

Kraken, Artan Regülasyon Baskısı ile Mücadele Etmeye Çalışıyor

Paylaş
Kraken, Artan Regülasyon Baskısı ile Mücadele Etmeye Çalışıyor

Amerika merkezli kripto para borsası Kraken, 2019 yılı boyunca, bir önceki yıla kıyasla yüzde 50 oranında daha fazla regülasyon sorunu yaşadığını açıkladı.

2019 yılının şeffaflık raporunu bugün paylaşan dev borsa, geçen yıl boyunca toplamda 710 adet regülasyon kaynaklı şikayet alındığını ifade ederken, bu rakamın bir önceki yıl olan 2018’de ise 475 olduğunu belirtti.

Borsa, bu durum yüzünden artık uyum maliyetlerinin arttığına dikkat çekti. Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

”Amerika’daki ekip tüm şikayetlerin yüzde 61’inin muhatabıydı. Diğer bölgelerde de bu rakamlar artıyor. Bu da, her ne kadar piyasa görece sabit bir seyir gösterse de, uyum masraflarının ciddi oranda arttığını bizlere gösteriyor.”

Kaynak: Kraken ve The Block

Amerika özelinde bakıldığında ise en fazla soruşturma isteği gönderen kurum 116 adet ile FBI olmuş. FBI’ın ardından uyuşturucu ile mücadele kurumu DEA 73, göçmenlik bürosu olan ICE ise 65 adet soruşturma açmış. Öte yandan SEC’in ise 20 kez soruşturma isteğinde bulunduğu ifade ediliyor.

Bu rakamlar, aslında borsaların Amerikan müşterilere hizmet vermek için farklı yollar aramasının ve birçok ABD merkezli borsanın kapanmasının çok da sürpriz bir durum olmadığını da ortaya koyuyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap