KPMG: DOGE ve Bu 6 Altcoin Talep Patlaması Yaşıyor!

KPMG: DOGE ve Bu 6 Altcoin Talep Patlaması Yaşıyor!

Paylaş
BTC Piyasası: KPMG: DOGE ve Bu 6 Altcoin Talep Patlaması Yaşıyor!

En son raporlara göre Fransa‘da en çok istenen kripto para birimleri arasında popüler altcoin projeleri Shiba Inu ve Dogecoin var. Ayrıca gelen bilgilere göre, Fransa’da borsa yatırımcılarından daha fazla kripto para yatırımcısı var. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

BTC Piyasası: KPMG: DOGE ve Bu 6 Altcoin Talep Patlaması Yaşıyor! 1

Talep patlaması gören altcoin projeleri

KPMG Fransa’daki kripto para birimi ve blockchainleri ekipleri tarafından yürütülen bir rapora göre, Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Binance Coin, Shiba Inu, Dogecoin ve Polkadot, Fransa’da en çok arzu edilen kripto para birimleri arasında yer alıyor. Rapor, iki meme coinin artan popülaritesini, büyük medya kapsamına ve Elon Musk’ın Shiba Inu ile ilgili açıklamaları etrafında dönen sık tweet’lerine bağlıyor. Tesla CEO’su kısa süre önce Dogecoin’in uydu şirketi Starlink tarafından kabul edilebileceğini ima etmişti. Genel olarak, Fransızların üçte biri kriptoya yatırım yapmayı planlıyor. Bitcoin, kripto yatırımcıları için en iyi seçenek olmaya devam ediyor (%49), ardından Ethereum (%29). Kripto kralı, yalnızca kriptoya paraya girmeyi planlayanlar (%69) arasında en iyi seçim konumunda. Genel olarak, Fransız halkının %8’i kripto para birimlerine yatırım yapıyor ve bu da hisse senetlerine sahip olanların yüzdesini (%6,7) aşıyor.

BTC Piyasası: KPMG: DOGE ve Bu 6 Altcoin Talep Patlaması Yaşıyor! 2

Demografiye gelince, bulgularda şaşırtıcı bir şey yok: kripto çoğunlukla 2000 sonrası doğan erkekler arasında popüler. Kripto para birimlerine yatırım yapma konusunda hala kararsız olan Fransızlar, temel endişeleri (%48) olarak bilgi eksikliğini belirttiler. Ankete katılanların yaklaşık üçte biri, sektör yeterli düzeyde meşruiyet kazanmak için mücadele ederken bununla ilişkili riskler nedeniyle yeni gelişen varlık sınıfına yatırım yapmakta tereddüt ediyor. Fransız kripto para birimi sektörü, şu anda yaklaşık 1.200 kişiyi istihdam ederek gelişmeye devam ediyor. Fransız kripto para birimi şirketlerinin büyük çoğunluğu, kümülatif 1,2 milyar avroyu geçtikten sonra açık iş pozisyonlarına sahip. Bununla birlikte, çoğu kripto girişimi, bu boşlukları dolduracak geliştiriciler bulmakta zorlanıyor. Alınan bilgilere göre, Shiba Inu ayrıca 2021’de Hindistan’da da en popüler kripto para birimleri arasındaydı.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap