Korkutan Bitcoin Modeli: BTC Bu Tabanlara Dalabilir!

Korkutan Bitcoin Modeli: BTC Bu Tabanlara Dalabilir!

Paylaş
BTC Piyasası: Korkutan Bitcoin Modeli: BTC Bu Tabanlara Dalabilir!

Analistler, 2000’lerin başlarında Bitcoin’in fiyat hareketini Nasdaq ile kıyaslıyor. Bir uzman ise Bitcoin düzeltmesinin 30.000 doların derinleşebileceğini söyledi. İşte nedenleri…

Bitcoin (BTC)’de korkutan model, 30 bin dolar mümkün mü?

Tanınmış bir kripto uzmanına göre, Bitcoin’in (BTC) son üç yıldaki piyasa yapısı, Nasdaq’ın 2000’lerin başındaki fiyat davranışını andırıyor. Altcoin Psycho lakaplı kripto analisti, güncel analizlerinde BTC’nin kısa vadede nasıl davranacağına dair bir fikir edinmek için Nasdaq’ın 2003’ten 2008’e kadar nasıl performans gösterdiğini ele aldı. Psycho aşağıdaki teknik grafiği (Nasdaq) şöyle yorumluyor:

2003’te aşağı yönlü trend başlıyor. Bir geri tepme ile işaretlenmiş belirgin bir düşük seviye (1), ardından daha yüksek bir düşük (HL) ile 2004’teki çift dip var. Nasdaq’ta 2005’te oldukça çılgın bir parabolik dalgalanma görüldü, bu çift dip ve daha yüksek (HL) bir dip ile yapıldı. 2005 Nasdaq (2), kripto piyasasının şu anda bulunduğu yere ürkütücü bir şekilde benziyor. Bu muazzam artışı yaşadıktan sonra bu aralığı inşa ettik. Yani aralığın üstü 2006 ve aralığın altı var. Bu aralık 2009’da en yüksek noktasını ve ardından o aralığın en düşük noktasını süpürdü.

BTC Piyasası: Korkutan Bitcoin Modeli: BTC Bu Tabanlara Dalabilir! 1

Model hangi seviyeye işaret ediyor

Bitcoin söz konusu olduğunda Altcoin Psycho, BTC’nin şu anda adım adım Nasdaq grafiğini takip ettiğini düşünüyor:

Burada da aynı durum var. Düşüş trendi oluştu… Düşük seviye 2018’de geliştirildi. Bir tür çift dip HL şekli var 2020’ye benziyor… Bu çift dipten sonra, piyasalar gerçekten aynı: Yüksek menzil formu Nisan 2021 ve düşük menzil formu Haziran 2021 idi. 2005’teki Nasdaq gibi, sadece yüksek aralığı fırçaladık (Kasım 2021). Bunu takip edersek, Bitcoin teorik olarak bu dibi de süpürür ve bize yaklaşık 29.000 dolar getirir.

BTC Piyasası: Korkutan Bitcoin Modeli: BTC Bu Tabanlara Dalabilir! 2

Bitcoin, Nasdaq senaryosunu gerçekten takip ederse, mevcut 42.000 dolar bölgesinden %30’den fazla değer kaybedecek. Model, Bitcoin için kısa vadeli olumsuz fiyat hareketini gösterse de Altcoin Psycho, Nasdaq’ın 2010’da bugün hala güçlü olan büyük bir boğa koşusu başlattığını hatırlatıyor. Bir diğer uzman görüşü olarak, Kriptokoin.com analizlerinde yer verdiğimiz Michaal van de Poppe’nin güncel tahminlerini buradan inceleyebilirsiniz.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap