Koreli Düzenleyiciler Güvenlik Endişeleri Nedeniyle Acil Eylem Bekliyorlar

Koreli Düzenleyiciler Güvenlik Endişeleri Nedeniyle Acil Eylem Bekliyorlar

Paylaş
Koreli Düzenleyiciler Güvenlik Endişeleri Nedeniyle Acil Eylem Bekliyorlar

Güney Kore’nin birincil mali düzenleyicisi, yasa yapıcıları, sektörde standart altı güvenlik korkusuyla, ülkenin kripto para birimi sektörüne yönelik ilk düzenleme faturasını hızlandırmaya çağırıyor.

Güney Kore’nin Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) ‘deki sanal para birimi müdahale ekibinin başkanı Hong Seong-ki, yatırımcıların korunması ve anti-terörizm ile ilgili yeni yasaların önemini vurgulayarak kripto para birimi sektörünü düzenlemek isteyen yetkililer ve milletvekilleri arasındaki koroya katıldı. FSC yetkilisi, bir röportajda “kripto piyasalarının hızlı bir büyüme göstermesine rağmen, bu tür ticaret platformlarının güvenlik açısından yeterince iyi hazırlanmış gibi görünmediğini” söylemişti.

Ayrıca Hong şunları da ekledi:

“Para aklama önleme ve yatırımcı korumasını amaçlayan, öncelikle en acil ve en önemli şeyleri düzenlemeye çalışıyoruz. Beyannameler mümkün olan en kısa sürede iletilmelidir. ”

Yetkililerin endişeleri, geçtiğimiz ay iki önemli kripto para borsası hackinden geliyor. Coinrail, Haziran başında bir siber güvenlik girişimini takiben, kripto para biriminde 40 milyar won (37 milyon $) zarar açıkladı. 20 Haziran’da, Kore’nin en büyük borsalarından biri olan Bithumb da, kripto paralardan 30 milyon dolarlık zararla sonuçlanan bir hack işleminden sonra işlemlerini askıya almıştı.

Resmi düzenlemeyi hızlandırma çağrısı, ülkenin iktidardaki Demokrat Partinin bir üyesi olan Park Yong-jin tarafından önerilen bir dizi şifreli düzenleyici beyannamelerle ile ilgili. Beyannameler, bu ayın başlarında Ulusal Meclise Mart ayında ilk teklifinden sonra taslak olarak sunuldu.

Beyannamelerden biri, Güney Kore hükümetinin gözetiminde kripto para birimi ticaret sektörünü getiren mevcut Elektronik Mali İşlemler Yasasını gözden geçirmeyi amaçlıyor. Ayrıca, yetkililerin kripto cinsi işlemlerle vergi kaçakçılığına karşı mücadele etmelerini sağlamak için gelir ve kurumlar vergisi kanunları üzerinde değişiklikler yapmak istiyor.

Beyannameler, Meclis aracılığıyla beyannameleri hızlı bir şekilde takip etmek isteyen siyasi yelpazedeki milletvekillerinden destek aldı. Yasalara uygun hale getirilirse, Güney Kore, Japonya’nın Finansal Hizmetler Dairesi’ne (FSA) verilen gözetime benzer şekilde, yerel kripto-para borsaları işlemlerinin FSC’nin doğrudan denetimi altında olacağı, dünyanın en büyük düzenlenmiş kripto para birimi ticaret pazarlarından biri olarak Japonya’ya katılacak.

FSC yetkilisi Hong yılın sonundan önce geçen beyannameleri görmeyi umuyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap