Kore Eğlence Sektörü Yeni K-Pop İdolünü Blockchain Sistemiyle Belirleyecek

Kore Eğlence Sektörü Yeni K-Pop İdolünü Blockchain Sistemiyle Belirleyecek

Paylaş
Kore Eğlence Sektörü Yeni K-Pop İdolünü Blockchain Sistemiyle Belirleyecek

Güney Kore merkezli bir eğlence aracı olan Z-POP Dream Project, bir sonraki K-pop yeteneğini bulmak ve yeni bir eğlence platformu geliştirmek için Blockchain teknolojisini kullanmayı planlıyor. K-pop özellikle gençler arasında Güney Koreli popüler müzik türü olarak büyük ilgi gören bir form.

Kore Herald’a göre, şirketin oluşturulmasında kilit rol oynayan CEO Jun Kang, 46 milyar dolarlık küresel müzik sektörüne yeni yetenekleri desteklemek ve keşfetmek için küresel bir eğlence ekosistemi kurmak istiyor.

Şirket, Z-POP’un, hayranların ödül törenlerinde ve seçimlerde daha fazla şeffaflıkla seçtikleri eğlencelere oy vermelerini sağlamak için Ethereum tabanlı Blockchain’i kullanacağını söyledi. Aynı zamanda proje yetenekleri keşfedecek ve geliştirecek, yetenekleri desteklemek ve yetenekleri küresel yıldızlara dönüştürmek için taraftarları güçlendirecek.

Şirket, Kore, Hong Kong, Japonya, Filipinler, Hindistan, Endonezya, Vietnam, Malezya, Tayvan ve Singapur olmak üzere 10 bölgede Z-POP Dream Audition’ı da içeren bir “Yıldız oluşturma” platformu kurmayı planlıyor. Platform aynı zamanda “Yıldız Akademileri” bölümünü de içerecek.

Kang, yeteneklerini sergilemek isteyen sanatçılar için küresel müzik sahnesine erişimin artık daha mümkün olacağını söyledi.

Proje, web sitesine göre WannaOne, Girls ‘Generation, BTS, Big Bank, 2NE1, Boa, TVXQ, EXO ve PSY gibi global K-pop hareketlerini oluşturdu.

Bu yıl, proje, People’s Television Network Inc., Filipin Devleti’nin TV yayın istasyonu ve Viva Entertainment Inc. ile ilk ortaklığını sağladı.

Proje, ekim ayında başlayarak, malları, konser biletleri ve etkinliklere giriş yoluyla gelirleri belirleyecek küresel bir para kazanma platformu geliştirecek altyapıyı desteklemek için başlangıçtaki ilk teklifini açıkladı.

Beyaz listede token fiyatı 1 ZPOP, 0.08 dolar olacak. 10 milyon dolarlık taban fiyat, 100 milyon dolarlık bir tavan fiyat ve toplam 4 milyar token tedarik edilecek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap