Konomi Network Nedir? KONO Nasıl Alınır?

Konomi Network Nedir? KONO Nasıl Alınır?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Konomi Network Nedir? KONO Nasıl Alınır?

Hedefleriyle yatırımcıların dikkatini çeken blok zinciri temelli DeFi projesi Konomi Network nedir, nasıl çalışır, KONO coin nasıl alınır gibi soruları yanıtlarını bu makalede bulabilirsiniz. Kriptokoin.com olarak sizin için derledik.

Konomi Network nedir? 

Konomi Network’u, zincirler arası kripto varlıkları için eksiksiz bir varlık yönetimi çözümüdür. Substrate’ı bir geliştirme çerçevesi olarak kullanan bu ağ, Polkadot ekosistemindeki daha fazla varlığı desteklemeyi amaçlıyor. Kullanıcılar, protokolü kullanarak kripto varlıklarını yönetebilir, varlık ticareti yapabilir ve kripto para piyasası ürünleri aracılığıyla faiz kazanabilirler. Ayrıca, Konomi Network’un likidite ve merkeziyetsiz yönetimi başlatmak için yayınladığı yerel bir kripto para birimi bulunuyor. Bu tokenin adı KONO’dur.

Proje neyi amaçlar?

Konomi Network, çapraz zincir teknolojisiyle ilgili sorunları çözmeyi hedefler. Zincirler arası kapasite sorununu çözmek için Konomi ekibi, geleceğin Likidite protokolünü oluşturmak amacıyla Polkadot üzerine kendi ağlarını inşa etti. Ekip, gelecekte varlıkların farklı zincirlerde yayınlanacağına ve zincirler arası değer transferlerinin mümkün olacağına inanıyor.

Birçok DeFi protokolü Ethereum üzerine inşa edilmiştir. Ethereum ağında bir protokol veya Dapp geliştirmek oldukça pahalı ve yavaştır. Bu, ağın işlem ücretlerinin oldukça yüksek, işlem hızının ise oldukça düşük olmasından kaynaklanmaktadır.

Polkadot ağının üzerine inşa edilen Konomi, Substrate çerçevesi kullanılarak bağımsız bir blok zinciri olarak dağıtılacak. Başlangıçta platform; ticaret, mevduat ve borç verme işlevlerini destekleyecek. Polkadot parachainlerinin geliştirilmesi ve zincirler arası iletişim protokollerinin başlatılmasıyla Konomi, Polkadot ekosistemine hizmet eden daha fazla finansal ürünü destekleyebilecek.

KONO token nedir? Ne için kullanılır?

KONO, projenin yerel kripto para birimi olarak çalışır. Tokenin kullanımı, kullanıcıları ve likidite sağlayıcılarını (LP’ler) protokole katılmaya teşvik edecektir. Bunun yanında, KONO’nun önceden belirlenmiş çeşitli kullanım alanları bulunur: 

  • Yönetişim: KONO token sahipleri büyük yönetişim protokollerine katılabilir.
  • Kullanıcı Teşvikleri: Kullanıcılar token kazanmak için programlara katılabilir ve protokol tarafından çeşitli programlarla bunu yapmaya teşvik edilir.
  • Varlık güvenliği: Kullanıcılar daha fazla sistem ödülü kazanmak için tokenlerini stake edebilir.

Konomi Network nedir?  KONO token nasıl alınır?

Konomi Network projesi ile ilgilenen yatırımcılar KONO satın alabilir. Tokeni satın almak için öncelikle kripto paranın listelendiği bir borsaya üye olmak gerekir. Gate,io, KuCoin, MEXC, OKEx ve Uniswap gibi kripto borsaları KONO’yu listelemektedir.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap