Konami, Castlevania Serisi ile NFT Sektörüne Adım Atıyor

Konami, Castlevania Serisi ile NFT Sektörüne Adım Atıyor

Paylaş
BTC Piyasası: Konami, Castlevania Serisi ile NFT Sektörüne Adım Atıyor

Metal Gear Solid, Silent Hill ve Pro Evolution Soccer gibi dünyaca ünlü oyunların yayıncı firması Konami, Castlevania temalı NFT koleksiyonlarını piyasaya sürmeyi planlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Daha önce Ubisoft ve Square Enix gibi büyük firmalar NFT pazarına dahil olmuştu. Oyunculardan tepki olan bu atılımlar, Konami’nin sektöre girişini engellemedi.

Japonya merkezli firma, serisinin 35. yılını kutlayan Castlevania’nın Ethereum (ETH) tabanlı NFT’lerini yayınlama kararı aldı. Konami, klasik oyun görüntüleri, müzikler ve franchise çizimlerine dayanan 14 NFT yayınlayacak.

Castlevania NFT müzayedesi 12 Ocak’ta OpenSea’de başlayacak. Konami, satın alan kişilerin arzu etmesi halinde NFT’leri satın alanların isimlerini şirketin web sitesinde yayınlayacak.

Oyun sektörünün NFT projelerine ilgi duyması, oyuncuların da tepkisine neden oldu. Ancak kripto topluluğu, bu tepkilerin bir süre sonra azalacağını ve oyun sektörünün NFT alanında daha fazla aktif olacağı inancında.

Geçtiğimiz haftalarda S.T.A.L.K.E.R. temalı çıkacak olan NFT koleksiyonu, oyunculardan gelen büyük tepkinin ardından iptal edilmişti.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap