Koineks CEO’su: Biz Artık Global Bir Borsayız!

Koineks CEO’su: Biz Artık Global Bir Borsayız!

Paylaş
Koineks CEO’su: Biz Artık Global Bir Borsayız!

Türkiye’nin öncü kripto para borsalarından Koineks, birkaç hafta önce marka değişikliğine giderek ismini Thodex olarak güncelledi. Şirketin bu hamlesinin ardında yatan amaç dünya pazarına açılabilmek ve birçok farklı ülkedeki kripto para yatırımcısına hitap edebilmek.

Koineks CEO’su Faruk Fatih Özer, Koin Bülteni’ne verdiği demeçlerde Koineks’in nasıl oldu da Thodex’e evrildiğini anlattı ve şirketin geleceğe ilişkin planlarından bahsetti.

Bu Macera Nasıl Başladı?

2017 yılında kurulan Koineks kısa süre içerisinde sektörün en popüler borsalarından biri olmayı başardı. Başlangıçta 5 farklı kripto para paritesini destekleyen şirket, asıl kurduğu Bitcoin ATM’leriyle sektöre damga vurdu.

Ülkedeki ilk kripto para ATM’sini kuran Koineks ekibi böylece bir ilke imza atmıştı. Faruk Fatih Özer’in açıklamalarına göre şirket Thodex projesinde de bir ilke imza atma hayaliyle yola çıktı:

“Kullanıcıların ve yatırımcıların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurduk ve sınırlarımızı aşarak dünya çapında hizmet vermek istediğimize karar verdik. Bana göre kripto paraların doğasında zaten yerellik diye bir şey yok, tüm dünyayı etkisine alan ve sınırları aşan bir para biriminden bahsediyoruz.

Yaptığımız uzun çalışmalar sonucunda ortaya Thodex isminde global bir marka ortaya çıktı. 3 yıldır sektörde olduğumuzdan kurduğumuz yeni site bir yandan tanıdık ögeler taşırken diğer yandan da birçok yeniliği kullanıcılarına sunmayı başardı.”

Koineks, ABD’deki FinCEN’den aldığı ruhsat sayesinde birçok farklı ülkede hizmet sunabilecek. Peki ama şirket “dünyaya açılmak” derken tam olarak neyi kastediyor?

Faruk Fatih Özer’in açıklamalarına bakacak olursak şirketin hedefi Amerika, Asya ve Avrupa kıtalarında aktif bir rol oynamak. Thodex projesini geliştirirken tek bir ülkeyi düşünerek hareket etmediklerini söyleyen Özer şunları ekliyor:

“Hizmet verdiğimiz her ülkede tüm üyelerimiz ve yatırımcılarımıza aynı koşulları sunsak da tabii ki gün sonunda daha çok ağırlık vereceğimiz ülke ya da bölge hacimle doğru orantılı oluyor. Durum böyle olduğu için de globalleşme denilince akıllara ilk olarak Amerika’nın gelmesi kaçınılmaz oluyor. Ama dediğim gibi, bu süreçte en önemli mottolarımızdan biri herkese aynı hizmeti verebilmek.”

Bir Ayağı Türkiye’de

Koineks artık dünyaya açılacak olsa da şirketin bir ayağının her daim Türkiye’de olacağını söyleyebiliriz. Türkiye’deki kullanıcıların her daim öncelikli olduğunu söyleyen Özer, bu durumun böyle devam edeceğini belirtiyor.

Kendisinin açıklamalarına göre şirket dünyaya açılma planlarında da her daim Türkiye’deki kullanıcıları göz önünde bulundurdu ve planlarını buna göre hazırladı. Özer, Thodex’in gelişim aşamasını şöyle anlatıyor:

“Globalleşmemizle ilgili yol haritamızı oluştururken her zaman Türkiye’deki kullanıcılarımızı göz önünde bulundurduk. Sonuçta yıllardır bizim borsamızı tercih edip bize her daim güvenen üyelerimiz var. O yüzden önceliklerimizin en üst sıralarına mevcut kullanıcılarımızın memnuniyetini ve hesaplarının güvenliğini ekledik. Thodex ile gerçekleştirmek istediğimiz hedefleri belirlerken de “sadece global pazardan yeni üyeler kazanmalıyız” demek yerine “Türkiye’de de yepyeni yatırımcılarla birlikte daha da büyümeliyiz” dedik.

Thodex’i geliştirirken de kullanıcılarımızın bize çeşitli kanallardan yazdıkları geri bildirimleri göz önünde bulundurduk. Kullanıcımızın neleri görmek istediğini analiz edip Thodex’i o şekilde ortaya çıkardık. Türkiye’deki kullanıcıların deneyimi sayesinde Thodex’i global pazara daha uygun bir hale getirdik. O yüzden Türkiye’den globale açılan ilk borsa olduğumuzu da Türkiye’ye yatırım yapmaya devam edeceğimizi de her yerde dile getirmekten son derece gurur duyuyoruz.”

Rakiplerinden Ayrılıyor

Şu anda Türkiye’de Thodex’e doğrudan rakip olarak gösterebileceğimiz birkaç farklı borsa bulunuyor. Bu borsalardan bazıları platformdaki parite sayısıyla, bazıları düşük komisyon oranlarıyla ön plana çıkıyor.

Koineks özellikle son birkaç ay içerisinde geliştirdiği ürün ve hizmetlerle birlikte epey ön plana çıkmayı başardı. Fakat Özer’e göre Thodex’i şu anda diğer borsalardan ayrı kılan en önemli şey şirketin artık “global bir borsa” olması.

Thodex bunun yanı sıra ortaklık (affiliate) programıyla birçok kullanıcının ilgisini çekmeyi başardı. İnsanlar referans kodunu kullanarak hem borsaya yeni kullanıcı kazandırıyor hem de kendileri gelir elde ediyorlar. Ayrıca şirketin mobil uygulaması, stop loss özelliği ve borsada kredi kartı ile alım yapılabiliyor olması büyük kolaylık sağlıyor.

Porsche Çekilişi

Koineks ekibi geçtiğimiz haftalarda bir Porsche çekilişi düzenleneceğini açıklayarak birçok kişinin ilgisini çekmeyi başardı. Şirketin globalleşme sürecini kutlama amacıyla düzenlenen bu çekiliş görünüşe göre şimdiden yoğun talep görüyor. Özer, bu çekilişin detaylarının yakında paylaşılacağını söyleyerek şunları ekliyor:

“Globale açılmak bizim için bu kadar önemli bir olayken kullanıcılarımızın ve potansiyel yeni yatırımcılarımızın da gün sonunda güzel bir hediye kazanmasını istedik. Biliyorsunuz hediyelerin kişiye her zaman pozitif bir yansıması olur. Biz de dozu biraz daha artırarak “hediye vereceksek en iyisi olsun” dedik ve Porsche Panamera’da karar kıldık.

Çok yakında çekilişimizin tüm detaylarını üyelerimizle paylaşacağız. Sürpriz daha da büyük olsun diye henüz detaylarını açıklamıyoruz ama Porsche’nin yanı sıra başka hediyelerimizin olacağını da belirteyim. Maksadımız birçok üyemizin Thodex sayesinde yeni hediyelere kavuşması.”

Sorumluluk reddi:
Bu metin sponsorlu bir makaledir.
Koin Bülteni, yukarıda bahsi geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir.
Sponsorlu makale yayınlamak için iletişime geçin! /Contact us!

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Yorum Yap