Kıymetli Gelişme: Çin, Bu 2 Altcoin Piyasası Konusunda Uyardı!

Kıymetli Gelişme: Çin, Bu 2 Altcoin Piyasası Konusunda Uyardı!

Paylaş
BTC Piyasası: Kıymetli Gelişme: Çin, Bu 2 Altcoin Piyasası Konusunda Uyardı!

NFT ve metaverse ticaret platformlarında yasadışı davranış arttı. Siber suçlular, NFT’lere ve metaverse’e olan ilgi arttıkça kripto piyasasından The Sandbox (SAND), Decentraland (MANA) ve NFT sektörlerine genişledi. Suç faaliyetindeki değişime, düşen kripto fiyatları ve metaverse’deki NFT satış hacimleri ve arazi değerlerindeki artan eğilim yardımcı oluyor. Çinli haber kaynaklarına göre hükümet bu alandaki altcoin projelerine müdahale etmek üzere. Yüksek Halk Savcılığı mali ve ekonomik suçlar müdürü Zheng Xinjian, bir röportajda ayrıntıları paylaştı. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Çin, yasadışı metaverse bağış toplama veya NFT’ler konusunda bir baskı planlıyor

Çin’in üst düzey savcısı, Yüksek Halk Savcılığı’nın ekonomik ve mali suçlar müdürü Zheng Xinjian’a göre, Yüksek Halk Savcılığı, metaverse kılığında, yasadışı bağış toplama olarak sınıflandırılan mali suçlarda, NFT projelerinde ve kripto para birimlerinde artış tespit etti. Zheng, Salı günü yerel basında yayınlanan bir röportajda, bu tür mali suçlarla başa çıkmak için hukuk sisteminin yasama fikirleri ve yargı yorumlarını gerektirdiğini söyledi. Yargının değerlendirmesine göre, kripto para birimleri Şubat ayında yasa dışı bağış toplama olarak damgalandı.

BTC Piyasası: Kıymetli Gelişme: Çin, Bu 2 Altcoin Piyasası Konusunda Uyardı! 1

Kripto para birimlerinin aksine, NFT’ler ve metaverse Çin’de yasak değil, ancak resmi medya, yasa dışı spekülasyonlar ve gelişmeyle bağlantılı bağış toplama konusunda uyarılar yayınladı. Öte yandan, ülkenin iki ana siyasi örgütünün üyeleri, ülkenin “İki Oturum” olarak bilinen yıllık genel kurul toplantıları sırasında metaverse mevzuatını ve yatırımı savunan Çin’in metaverse için büyük özlemleri var.

Çin hükumeti, metaverse ve NFT odaklı altcoin projelerini hedef alıyor

Çin hükümetinden gelen uyarılar metaverse karşısında yeni değil. Geçen ay, Çin Bankacılık ve Sigorta Düzenleme Komisyonu, Metaverse ile ilişkili riskler konusunda halka bir uyarı yayınladı. Kısıtlamaya rağmen, Çinli şirketler metaverse ile ilgili ticari marka başvuruları yapmaya devam etti. Geçen hafta Çinli teknoloji devi Tencent, sanal konserler için bir patent başvurusunda bulundu. Çin’de metaverse ile ilgili ticari marka başvurularının Şubat ayı sonunda 16.000’e ulaştığı bildiriliyor. Aralık ayında, başvurulardaki artıştan kaynaklanan olası artan hükümet incelemesinden bahsetmiştik. Rakamların artmasıyla, hükümet yasa dışı faaliyetlere karşı daha kaçamak adımlar atabilir.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap