Kıymetli Gelişme: Bu Web 3.0 Coin’i Bitcoin’de 1 Numara Oldu!

Kıymetli Gelişme: Bu Web 3.0 Coin’i Bitcoin’de 1 Numara Oldu!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kıymetli Gelişme: Bu Web 3.0 Coin’i Bitcoin’de 1 Numara Oldu!

Bitcoin’i (BTC) programlanabilir hale getirmeyi amaçlayan web 3.0 coin STX ve arkasındaki Stacks Blockcain’i piyasaya sürülmesinin birinci yıldönümünde, pek çok kilometre taşına ulaşarak BTC’de birinci sırada yer aldığını açıkladı. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Web 3.0 coin ve ağı Bitcoin ağında en büyük proje oldu

Stacks, aylık 350 milyondan fazla API isteği, 40.000 Hiro (Bitcoin üzerinde uygulamalar oluşturmak için Stacks geliştirme aracı) cüzdan indirmesi gördü. Ayrıca 2.500 Clarity akıllı sözleşmesi de ağda oluşturuldu. Kripto para birimleri ve fintech üzerine odaklanan bir risk sermayesi şirketi olan Electric Capital tarafından hazırlanan bir rapora göre, bu istatistikler Stacks’ı Bitcoin’deki en büyük proje haline getiriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kıymetli Gelişme: Bu Web 3.0 Coin’i Bitcoin’de 1 Numara Oldu! 1

11.000’den fazla kullanıcı, benzersiz aktarım kanıtı (PoX) mekanizması nedeniyle Stacks’ta ayda 100 BTC’den fazla ödül kazandı. Madenciler, işlemleri doğrulamak, akıllı sözleşmeler yürütmek ve STX Blockchain’inde yeni bloklar çıkarmak için BTC’ye teklif verir ve ödül olarak STX kazanır. Bu arada, BTC teklifleri, node’ları çalıştırmak gibi görevleri yerine getirmenin ödülü olarak STX sahiplerine gönderilir. Bugüne kadar, mekanizma 50 milyon doların üzerinde BTC ödülü teslim etti ve kilitli toplam değerde 1 milyar doları aştı.

Stacks’ta başlatılan ilk projeler, ilgili şehir hazineleri için 50 milyon dolar kazandıran New York City ve Miami’nin CityCoins’iydi. Stacks Foundation’ın yönetici direktörü Brittany Laughlin, dönüm noktasıyla ilgili olarak “Stacks topluluğu, DeFi’den NFT’lere, şehir paralarından hayırseverlik çabalarına, taşınabilir kimlikten yeni altyapıya kadar Bitcoin için akıllı sözleşmelerin inanılmaz potansiyelini tek bir yılda kanıtladı” ifadelerini kullandı.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap