“Kilit İndikatörler, Ripple’da Yüzde 5.500’lük Bir Rallinin Müjdesini Veriyor!”

“Kilit İndikatörler, Ripple’da Yüzde 5.500’lük Bir Rallinin Müjdesini Veriyor!”

Paylaş
“Kilit İndikatörler, Ripple’da Yüzde 5.500’lük Bir Rallinin Müjdesini Veriyor!”

Kriptokoin.com – Ripple (XRP) sahiplerinin çoğunluğu, yıllık Swell konferansının XRP fiyatına biraz heyecan getirmesini bekliyorlardı. Ancak, fiyat etkinlik öncesi ve sonrasında hiç hareket etmedi ve şimdi Ripple USD çiftindeki yıllık zararlarını arttırıyor. Asıl soru, yatırımcıların Swell konferansından önce çok büyük bir ralli beklemeleri makul muydu, yoksa hiç yukarı doğru bir hareket beklemiyorlar mıydı? Popüler analist Michaël van de Poppe’ın görüşleri ışığında gelecekte XRP fiyatının ne yapabileceğini görmek için grafiklere bakalım…

Michaël van de Poppe: Ripple (XRP) bir yıllık düşüş trendi içinde kalıyor

USD grafiğinde dikkat çeken bazı heyecan verici şeyler var. Eğilim oldukça açık ve okuyucular XRP fiyatının Ocak 2018’deki en yüksek seviyeden bu yana düşmeye devam ettiğini görecekler. Oldukça önemli olan XRP, Ocak 2018’deki en yüksek seviyeden bu yana hiç yükselmedi ve hala düşüş eğiliminde kalıyor.

XRP/USD paritesinin 2 günlük grafiği – Kaynak: TradingView

Michaël van de Poppe’ye göre olumlu olan ise 0,30 dolar civarında oldukça sağlıklı bir destek seviyesi olmasıdır. Zemin aşağı inene kadar bir yıl sürdü ve bu çöküş Ağustos 2019’da gerçekleşti. O zamandan beri, XRP bu seviyenin bir kaç tekrarını yaptı ve bu seviyeyi direnç olarak teyit etti.

Analist: Swell pek iyi gitmedi ve sonuç koca bir hüsran!

Birçok XRP analisti ve yatırımcısı Swell konferansının başlamasını heyecanla bekledi.  Ancak sonuçlar koca bir hüsrandan ibaretti. Oldukça dikkat çekici bir şekilde, 2 günlük grafik son üç Swell konferansının XRP fiyatı üzerindeki etkisine ilişkin net veriler sunuyor. Grafiklere göre etkinlik gerçekleşmeden önce bir dalgalanma olur ve olay başladığı veya bittiği anda fiyat düşer. Bu düşüş  tokenleri satan tatminsiz yatırımcılardan mı geliyor yoksa etkinlik tarafından tetiklenen volatiliteden  mi kaynaklanıyor?

XRP/USD paritesinin 2 günlük grafiği – Kaynak: TradingView

Analiste göre, yukarıdaki tablodan çıkan sonuç, bunun söylentiyi almanın, haber kavramını satmanın klasik bir örneği olmasıdır. Bu kavrama göre, gerçek olaylardan önce (söylentiyi satın almak) hype kaynaklı bir dalgalanma var. Ancak, gerçek olay gerçekleştiğinde, etki gider ve fiyat düşer (haberi sat). Bu fenomen birçok kripto parada görüldü ve ayrıca son Bitcoin (BTC) halvinginde veya önceki Litecoin (LTC) halvinginde de yaşandı.

LTC/USD paritesinin 2 günlük grafiği – Kaynak: TradingView

LTC’nin 2 günlük grafiğinde gösterildiği gibi, 2015 yılında halving etkinliğinde olduğu gibi, halving gerçekleşmeden önce fiyatların yükseldiğini görebiliriz. Bu analiste göre, sadece ticaret ve yatırımda ortaya çıkan eşsiz olaylardan biri olan ‘söylentiyi satın al, haberi sat’ kavramının bir başka örneği.

XRP/USD paritesinin 2 günlük grafiği – Kaynak: TradingView

Michaël van de Poppe: XRP’nin 5000 Satoshi’ye doğru kırılma olasılığı yüksek!

2 günlük XRP/BTC grafiği hayati destek alanında (yeşil kutu) asılı XRP fiyatını gösteriyor. Bu alan analiste göre dört yıldan fazla bir süredir destek ve direnç seviyeleri sağladı ve yakından izlenmesi gereken bir seviye. Ayrıca analiste göre, fiyat büyük bir düşen kama formasyonundan çıktı ve bunun yanında yükseliş eğilimi gösterdi; bu durum genellikle bir eğilimin tersine dönme işareti olarak görülüyor.

XRP/BTC paritesinin günlük grafiği – Kaynak: TradingView

Şu anda analiste göre, günlük grafik XRP fiyatının çok önemli bir destek alanında olduğuna dair veri sağlıyor. Bu alan analiste göre, XRP yükseliş perspektiflerini korumak istiyorsa destek olarak tutulması gereken bir önceki sipariş bloğu ve yatay destek bölgesidir. Bunun yanı sıra, grafiğin sol tarafında görülene benzeyen potansiyel bir düşen kama yapısı bulunuyor. Eğer fiyat bu desteği koruyabilir ve baş aşağı kırılabilirse analiste göre, 3700-3750 Satoshi ve muhtemelen 4800-5000 Satoshi’ye doğru bir kırılma olasılığı yüksek.

XRP/USD paritesinin 4 günlük grafiği – Kaynak: TradingView

Analist: Ripple 0,30 doları kırarsa yüzde 5.500’lük bir pump görebilir

XRP fiyatının yukarı doğru bir devamlılık görmesi durumu, daha yüksek zaman dilimlerine göre daha da artıyor. Daha yüksek zaman dilimi grafikleri (bu örnekte 4 gün) önceki alt oluşumlara benzer sinyaller gösteriyor. Analiste göre, son 4 günlük grafikte yükseliş sapması gerçekleştiğinde, fiyat %5.500 ve %180 arttı. Yükseliş sapması herhangi bir fiyat hareketinin garantisi değil, ancak potansiyel olarak eğilimin tersine dönmesinin önemli göstergelerinden biri olarak görülüyor.

XRP/USD paritesinin günlük grafiği – Kaynak: TradingView

Ripple için en önemli faktör, düşen kama formasyonundan ayrılma ihtiyacıdır. Analiste göre, herhangi bir yükseliş tersine dönmesi bu olaya bağlı olacak. Ayrıca, koparma meydana gelirse, XRP fiyatının 0,30 doların üzerine çıkması gerekiyor. Bunun arkasındaki neden oldukça basit; 0,30 dolar seviyesi bir yıl boyunca destek oluyordu. Bu seviyeyi kırarak, daha yüksek bir potansiyel tanımlanabilir ve yeni bir yukarı trend başlayabilir. Basın zamanında, XRP fiyatı hala daha düşük fiyatlar kaydediyor, bu nedenle analiste göre yükselişten bahsetmek için yukarı doğru bir hamle olması gerekiyor.

XRP satın almak şu anki koşullarda kötü bir yatırım mı?

XRP’yi son iki yıl boyunca elinde tutan yatırımcılara kripto para, tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana fiyat %93,45 düştüğü için, yüksek yatırım getirisi getirmedi. Bu, XRP satın almanın bu noktada kötü bir yatırım olacağı anlamına mı geliyor? Ancak Michaël van de Poppe’ye göre, birçok yatırımcı Baron Rothschild tarafından söylenen bir sözü hatırlayacak. Rothschild, “Sokaklarda kan varken al, kan senin olsa bile!” dedi.

Bu bağlamda analiste göre, fiyat yükselişe geçmeye başlarsa, XRP daha iyi bir yatırım fırsatı sağlamak için 0,30 dolarlık seviyeyi kırılmadır. Kripto para 0,20 ABD doları ile 0,21 ABD dolarında destek sağlayamazsa, bir sonraki destek seviyesi 0,15 ABD dolarda olacak. Ripple’la ilgili kritik gelimeler için “Son Dakika Ripple Haberleri: Ripple’dan Milyarlık XRP Hamlesi, Dev Borsa Desteği ve Daha Fazlası…” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap