Kestirimleri Çıkabilen CEO: Altın ve Bitcoin Bu Düzeyleri Görecek!

Kestirimleri Çıkabilen CEO: Altın ve Bitcoin Bu Düzeyleri Görecek!

Paylaş
BTC Piyasası: Kestirimleri Çıkabilen CEO: Altın ve Bitcoin Bu Düzeyleri Görecek!

16 Mart’ta, kripto para borsası Bitmex’in kurucu ortağı Arthur Hayes, altın fiyatının 10 bin dolara, Bitcoin’in 1 milyon dolara ulaşacağını tahmin eden bir makale yayınladı…

Arthur Hayes, milyon dolarlık tahminini detaylandırıyor

Rusya-Ukrayna savaşının başlangıcından bu yana, dünya çapında finansal koşullar sıkılaştığı ve Rusya’ya çok sayıda ülke tarafından yaptırım uygulandığı için birçok ekonomik felaket yaşandı. Kriptokoin.com olarak aktardığımız, 13 Mart’ta çıkan haberlere göre, Rusya Federasyonu maliye bakanı Anton Siluanov, ülkenin altın ve döviz rezervlerinin yarısının dondurulduğunu açıklamıştı. Siluanov’un açıklamaları, Avrasya Ekonomik Birliği (EAEU) ile Çin arasında bağımsız bir uluslararası parasal ve finansal sistemle ilgili spekülasyonlara yol açtı.

BTC Piyasası: Kestirimleri Çıkabilen CEO: Altın ve Bitcoin Bu Düzeyleri Görecek! 1

Yukarda değindiğimiz ortamda, kripto para borsası Bitmex’in kurucu ortağı Arthur Hayes, 16 Mart’ta dünyanın en büyük enerji ihracatçısının iptaline ve “Petro Dolar / Euro Dolar para sisteminin” sona ermesine değinen bir blog yazısı yayınladı.

Hayes tarafından yazılan blog yazısı son derece uzun ama kapsamlı ve kaynaklı verilerle dolu. Hayes, tarihçilerin 26 Şubat 2022’yi “Petro Dolar” ve “Euro Dolar” tarafından kontrol edilen para sisteminin sonu olarak adlandıracaklarını vurguluyor. Blog yazısında, “Küreselleşmiş finansal sistemin her yönüne dokunan emtia üreticileri ve yatırımcılarının karşılaştığı kayıplara dayanan epik boyutlarda bir finansal kriz olacağına %100 eminim” diye açıklıyor.

“Altın 10 bin, Bitcoin 1 milyon doların üzerine çıkacak”

Blog gönderisinin devamında Hayes, altının bugünkü fiyatından çok daha yüksek bir “faz kayması” olacağına inandığını söylüyor. Rekabetin ve talebin “marjinal son fiyatı 10.000 doların çok üzerine iteceğine ve altın için akıl almaz görünen muazzam fiyatlar görebileceğimize” inanıyor. Hayes, altının ons başına 10 bin dolara veya daha yükseğe sıçramasının dünya varlık piyasalarını “psikolojik olarak şok edeceğini” belirtiyor. İnsanların riskten korunmak için kullandığı çoğu sabit varlığın değerinin hızla artacağına ve buna Bitcoin (BTC)’in dahil olduğuna yürekten inanıyor.

BTC Piyasası: Kestirimleri Çıkabilen CEO: Altın ve Bitcoin Bu Düzeyleri Görecek! 2

Hayes’in fiyat tahminin paylaştığı cümleler şunlardı:

Altın 10.000 doların üzerine çıkarken, Bitcoin 1.000.000 dolara doğru ilerleyecek. Fiat birimlerindeki ayı piyasası, dünyanın gördüğü en büyük servet transferini tetikleyecek.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap