Kemerleri Bağlayın! Bu Altcoin İçin Uçuş Sinyali Geldi

Kemerleri Bağlayın! Bu Altcoin İçin Uçuş Sinyali Geldi

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kemerleri Bağlayın! Bu Altcoin İçin Uçuş Sinyali Geldi

Altcoin Solana fiyatı son vakitlerde düşüşe geçti. Fiyat %12 gerileyerek şu anda takviye sunan bir talep bölgesine geldi. Buna nazaran fiyat 19,15 dolarda takviye buldu. Fakat artık fiyat için artış olacağını gösteren sinyaller var. Ayrıntılara bakalım.

Altcoin Solana uçuş moduna geçebilir

Altcoin Solana (SOL) fiyatı, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) spot BTC Borsa Yatırım Fonları (ETF) müracaatlarına ait kararları ertelemesine reaksiyon olarak Ağustos sonundan bu yana istikrarlı bir seyir izliyor. Bitcoin fiyatı neredeyse %7 düşerek yazı yazıldığı sırada 25.821 dolardan süreç görüyor. Öbür taraftan altcoin Sol piyasadaki son gerilemenin tesiriyle 19,57 dolara kadar geriledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kemerleri Bağlayın! Bu Altcoin İçin Uçuş Sinyali Geldi 1

Diğer taraftan Solana fiyatı yükseliş trendini besliyor. Altcoin Solana (SOL) fiyatı, altcoin’in son 24 saat içinde yaklaşık %2 düştüğünü gören düşüş eğilimine karşın yükseliş trendini sürdürüyor. Bir yan not olarak, kripto borsası FTX, Solana ağından Ethereum blockchain’e 10 milyon dolardan fazla pahada token aktardı. Buna nazaran Solana yöneticileri FTX’i bu tokenleri topluluk üyeleri ortasında dağıtmaya çağırdı. 

Baskınlık artıyor

Altcoin SOL için toplumsal baskınlık arttıkça, token kuzeye yanlışsız ilerliyor. Ayrıyeten momentum göstergeleri bunu destekliyor. Bilhassa Solana fiyatı şu anda çoklukla agresif alımlarla karakterize edilen bir sipariş bloğunda yer alıyor. Bu blok 19,85 ila 19,41 dolar talep bölgesi içinde. Bu bölgeden artan alım baskısı, Ethereum katilini %10 artışla 22,09 dolar direnç düzeyine gönderebilir. 

Ulaş Utku Bozdoğan: Kemerleri Bağlayın! Bu Altcoin İçin Uçuş Sinyali Geldi 2

Bu direnç düzeyi, 100, 50 ve 200 günlük Üstel Hareketli Ortalamaların (EMA) sırasıyla 21,70 $, 21,91 $ ve 22,46 $ düzeylerinde toplandığı düşünüldüğünde Solana fiyatı için değerli. Bu da onu ağır bir tedarikçi sıkışıklık bölgesi haline getiriyor. Buna nazaran muhtemelen beklenen yükseliş trendi için geri dönüş noktası olacak.

Altcoin SOL için sert yükseliş olursa

Sert bir yükseliş durumunda, Solana fiyatı bu direnç düzeylerini aşacak. Buna nazaran Temmuz-Ağustos ayları ortasındaki en yüksek seviyeyi 25,23 dolar civarında yine test edecek. Bitcoin fiyatının güç göstermesi halinde bu türlü bir sonucun ortaya çıkma mümkünlüğünün daha da arması mümkün.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kemerleri Bağlayın! Bu Altcoin İçin Uçuş Sinyali Geldi 3

Bu ortada, Nispi Güç Endeksi (RSI) yükseliyor. Ayrıyeten bu da yükselen momentuma işaret ediyor. Misal halde, Awesome Oscillator’un histogram çubukları da orta çizgiye yanlışsız ilerliyor. Başka taraftan gelişmeler altcoin SOL için üst tarafa gerçek inanç katıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kemerleri Bağlayın! Bu Altcoin İçin Uçuş Sinyali Geldi 4

Düşüş taraflı hareket

Tersine, altcoin Solana fiyatı sipariş bloğunun orta çizgisinin altına düşerse, olasılıklar ayılar lehine değişecek. Mevcut boğa tezinin geçersiz kılınması, 19 dolar eşiğinin altında belirleyici bir günlük mum çubuğu kapanışı yapması ve potansiyel olarak sipariş bloğunun tabanını 18,41 dolarda etiketlemesi durumunda gerçekleşecektir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kemerleri Bağlayın! Bu Altcoin İçin Uçuş Sinyali Geldi 5

Bu durumda Solana fiyatı 17,34 dolar takviye düzeyine düşecek. Öteki taraftan daha berbatı, en son Haziran ortasında görülen 14,49 dolar düzeyine kadar gerileme mümkün olacak. Bilhassa, her iki momentum göstergesi de tehlikeli bölgelerde yer alıyor. Buna nazaran RSI 50’nin altında ve AO negatifte. Bütün bunlar btcpiyasasi.com olarak baktığımızda altcoin SOL piyasasını düşüş eğilimine açık bırakıyor. Dikkate bedel bir formda, 18,41 doların altına bir düşüş talep bölgesini düşüş eğilimli bir kırıcı haline getirecek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap