Kayıp 100 milyon dolar Ethereum Bulundu

Kayıp 100 milyon dolar Ethereum Bulundu

Paylaş
Kayıp 100 milyon dolar Ethereum Bulundu

Bilindiği üzere kısa bir süre önce QuadrigaCX isimli kripto para borsasının CEO’su hayatını kaybetmişti. Sürpriz bir şekilde yaşamını yitiren Gerry Cotten, cüzdanlarının giriş bilgilerini bir tek kendisi bildiği için cüzdanlara erişim sağlanamıyordu. Cüzdanlara erişim sağlanamadığından dolayı da içeride yatırımları bulunan kişilerde mağdur olmuştu. Sonunda QuadrigaCX’in kayıp 100 milyon doları bulundu.

9 Aralık 2018’de vefat eden QuadrigaCX’in CEO’su Cotten, cüzdanlarını yönetme vasfına sahip kişi olduğundan dolayı ölümünden sonrada cüzdanlarla ilgili herhangi bir işlem yapılamadı. Uzun zamandır müjdeli haberi bekleyen mağdur insanlara ise bu güzel haber dün ulaştı. Kanada’nın önde gelen kripto para borsalarından olan QuadrigaCX’in CEO’suna ait fonlar, aracı olarak pek çok borsaya ulaştırıldı.

Dün yayınlanan bu rapora göre 649 bin 708 Ethereum, ilgili depolama aracı olarak kullanılan borsalara gönderildi. Çaresiz bekleyişini sürdürenler için bu haber adeta altın niteliğinde.

Yayınlanan rapora göre QuadrigaCX’in kurucusu Gerry Cotten, vefatından bir gün evvel üç farklı işlem yapmış. Cotten’in ölümünden sonra eşi Jennifer Robertson ve diğer yöneticiler ise kripto paraların nereye aktarıldığını bilmediklerini ifade etti. Cotten’in ulaşılamayan, kayıp 100 milyon dolarının gittiği üç borsa ise Poloniex, Bitfinex ve Kraken borsalarıydı. Açıklanan raporda Poloniex’e 326,220 ETH, Kraken’e 84,248 ve Bitfinex’e ise 239,240 ETH’nin transfer ediliği açıklandı. Bundan sonraki süreçte ise bu üç borsanın fonları dağıtacağı bekleniyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap