Kara para aklama kuralları, Bitcoin ödeme platformunun sonunu getirdi

Kara para aklama kuralları, Bitcoin ödeme platformunun sonunu getirdi

Paylaş
Kara para aklama kuralları, Bitcoin ödeme platformunun sonunu getirdi

Kripto para ödeme platformu Bottle Pay, 2 milyon dolarlık tohum finansmanı sağladıktan üç ay sonra kapanıyor. Şirketten yapılan açıklamada, Avrupa Birliği’nden gelen yasal baskıların platformu kapanmaya zorladığı bildirildi.

Açıklamaya göre, İngiltere merkezli şirket, 1 Ocak 2020’de yürürlüğe girecek olan Avrupa Birliği 5. Kara Para Aklamayı Önleme Direktifi gereği 31 Aralık’ta faaliyetlerini durduracak.

Şirket ayrıca yeni regülasyonun KYC kurallarının şiddetle karşısında olduğunu ve yeni gerekliliklerin mevcut kullanıcı deneyimini radikal ve olumsuz bir şekilde değiştireceğini belirterek “Bunu topluluğumuzu zorlamak istemiyoruz. Hizmet sağlayıcılar olarak dürüstlüğümüzü korumak ve ekibimizin, ayatırımcılarımız ve kullanıcılarımızın çıkarlarını korumak için bu yeni düzenlemelere tabi olmak yerine Bottle Pay’i tamamen sonlandırmaya dönük üzücü bir karar aldık.” ifadelerini kullandı.

Haziran ayında piyasaya sürülen Bottle Pay, kullanıcıların sosyal medya platformları ve mesajlaşma uygulamalarında küçük Bitcoin ödemeleri göndermelerini sağlayan bir tarayıcı uzantısı geliştirmişti.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap