Kapanacağını duyuran Cover Protocol’de (COVER) %100’lük yükseliş şüphe çekti

Kapanacağını duyuran Cover Protocol’de (COVER) %100’lük yükseliş şüphe çekti

Paylaş
Uzman Coin: Kapanacağını duyuran Cover Protocol’de (COVER) %100’lük yükseliş şüphe çekti

Özellikle son 1 senedir hack olaylarıyla sarsılan merkeziyetsiz finans endüstrisinde ilginç ve şaşırtıcı bir durum daha yaşandı. Geçtiğimiz sene kurulan ve bir sigortacılık protokolü olan Cover’ın baş geliştiricisi geçtiğimiz hafta projenin çalışmalarını sonlandırdığını açıklamıştı.

Geçen sene “iyi niyetli hacker” tarafından soyulmuştu

Yatırımcıların protokole Cover token’larını kitlemesiyle çalışan ve diğer yatırım yapılan protokollerin hack’lenmesi durumunda kullanıcılarına buradan ödeme yapan Cover Protocol, geçtiğimiz sene projenin başlangıcından sadece birkaç ay sonra iyi niyetli bir hacker tarafından saldırıya uğramıştı. Hacker, çaldığı 4350 ETH’lik fonu protokole geri göndermiş ve hatayı düzeltmelerini tavsiye etmişti. Geri verilen fonlar kullanıclara dağıtılmıştı ancak token fiyatı da %95’lik bir düşüş yaşamıştı.

Bu yılın başlarında da bir başka DeFi protokolü olan Yearn.Finance, Cover ile bağlarını koparmış ve sigorta projesinin karşı karşıya olduğu olumsuz durum daha da kötüye gitmişti.

24 saatte %100’den fazla artış

1 senedir yaşanan tüm bu olumsuz olaylar üzerine proje geliştiricileri protokolden ayrıldıklarını duyurmuşlardı. Baş geliştirici de 5 Eylül tarihinde projenin resmen sonuna gelindiğini belirtmişti. Cover protokolünün token’ı olan Cover, bu açıklamanın ardından da %25’lik düşüş görmüştü.

İşte içinde bir tane bile pozitif gelişmenin olmadığı ve adeta “yaşayan ölü” konumundaki Cover’ın token’ı son 24 saatte %100’den fazla yükseliş yaşadı ve 326 dolara kadar yükseldi. Hatta token’ın en düşük fiyatı olan 145 dolarlık seviyeye dün ulaşılmıştı. Yani token adeta dipten yukarı doğru müthiş bir fırlatılma yaşadı. Cover Protocol (COVER) en yüksek seviyesini de 2021’in Şubat ayında 1687 dolara çıkarak görmüştü.

Cover, tanınan borsalardan Binance, Gate.io ve OKEx’te listeleniyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap