Kanada’nın Quebec Eyaleti Kripto Madenciliği Projelerini Durdurdu!

Kanada’nın Quebec Eyaleti Kripto Madenciliği Projelerini Durdurdu!

Paylaş
Kanada’nın Quebec Eyaleti Kripto Madenciliği Projelerini Durdurdu!

Kanada’nın Quebec eyaleti Perşembe günü, yeni bir dizi kuralları belirleyene kadar yeni bir kripto para birimi madencilik projesine onay vermeyeceğini açıkladı. Reuters tarafından bildirilen habere göre, değişen kurallar içerisinde daha yüksek enerji tüketim ücretleri ve proje oluşturma şartları olabilir.

Yapılan açıklamanın ayrıntılarına bakıldığında, Kanada’nın en büyük elektrik dağıtım şirketi Hydro-Quebec’in kısa ve orta vadeli kapasitesini aşan blockchain şirketlerinden “benzeri görülmemiş” taleple karşı karşıya bulunuyor.

Önümüzde ki günlerde Hydro-Quebec, eyaletteki enerji regülatörüne blockchain endüstri projeleri için seçim süreci öneren bir başvuru yapacak. Hydro-Quebec, son aylarda eyaletin kuzeyindeki barajlardan gelen fazla enerjiyi emmesi için kripto madencileri davet ediyordu. Eyaletin güç oranları, Kuzey Amerika’daki hem endüstriyel hem de normal tüketiciler için en düşük seviyedeydi.

Yerel regülatör olarak adlandırılan Regie de l’energie den gelen bilgiye göre, kripto para karşılığı madenciler için bir enerji bloğu ayırma ve en yüksek kış talebi de dahil olmak üzere konular göz önünde bulundurularak sektör için bir oran belirleme talimatı verilecek. Belirlenecek kurallarda temel çıkar ise, Hydro-Quebec’in iş yaratma gibi ekonomik faydalar sağlarken geliri en üst düzeye çıkarabilmesi.

Hydro-Quebec Dağıtım’ın başkanı Eric Filion’a göre, Blockchain endüstrisi enerji şirketleri için umut verici bir yol. Yine de bu endüstrinin gelişmesinin, müşteriler için oran artışlarına yol açmadan, Quebec için spinoffları maksimuma çıkarmasını sağlamak için bir takım yol gösterici ilkelerin bulunmasının zorunlu olduğu görüşünde.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap