Kanadalı Belediye Bitcoin Kabul Etmeye Hazırlanıyor

Kanadalı Belediye Bitcoin Kabul Etmeye Hazırlanıyor

Paylaş
Kanadalı Belediye Bitcoin Kabul Etmeye Hazırlanıyor

Kanada’da bir belediye, mülk vergilerini bundan böyle Bitcoin ile almak için gerekli çalışmaları başlattı. Coindesk’in haberine göre belediye, bir kripto para ile görüşmeye başladı. Kripto paralar, insan hayatında vazgeçilmez bir yere sahip. Her geçen gün artan kripto para haberleri ve devasa yatırımlar sayesinde artık devletlerde gerekli çalışmaları başlattı. Bazı devletlerin yerel yönetimlerinin aldığı bu gibi kararlar, kripto paraların daha çabuk benimsenmesini sağlıyor.

Kanada’nın Ontario bölgesinde bulunan Innisfil yerleşimi, kripto para severleri ilgilendirecek bir açıklama yaptı. Yapılan bu açıklamada vatandaşların mülk vergisini Bitcoin ile ödeyebilmesi için gerekli çalışmalara başlandığı duyuruldu. Bu haberden sonra oldukça sevinen Kanadalılar aynı zamanda bu sayede kripto paraların daha çok benimseneceği görüşünde. Şimdilik yalnızca bir belediyede alınan bu karar ile beraber zamanla daha çok belediyenin kripto paralar ile ödeme alacağı öngörülüyor. Belediye yetkilileri tarafından yapılan açıklamanın devamında ise belediyenin bu faaliyete başlayabilmesi için Coinberry platformu ile ortaklık kuracağı açıklandı. Coindesk tarafından hazırlanan haberde Coinberry ile kurulacak ortaklıktan sonra vatandaşlar mülk vergilerini Bitcoin ile ödeyebilecek.

Belediye yetkilileri tarafından yapılan açıklamada bu hizmetin sadece 1 senelik olacağı ifade edildi. 1 sene boyunca test edilecek olan bu sistem eğer halk tarafından benimsenirse kalıcı olarak kalacağı açıklandı. Innisfil’de yaklaşık olarak 36 bin kişi yaşıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap