Kanada Kripto Para Borsalarını Hedef Aldı!

Kanada Kripto Para Borsalarını Hedef Aldı!

Paylaş
Kanada Kripto Para Borsalarını Hedef Aldı!

Kripto para birimlerinin 2019 yılında gösterdikleri başarılı performans, birçok regülatörün ve ülkenin bu alana daha fazla dikkat etmek istemesine neden oldu. Avrupa Birliği içerisinde yürürlüğe konulan yeni regülasyonlar şimdiden birkaç kripto para platformunun bölgeden uzaklaşmasına sebep oldu ve bunun devam edeceği tahmin ediliyor. Bu haberden de okunabileceği gibi 2020 yılında hiç olmadığı kadar çok kripto para şirketinin AB’yi terk etmesi mümkün.

Kripto Para Borsalarına Kanada Darbesi

AB’nin son adımından sonra bir darbe de güvenli bir bölge olarak düşünülen Kanada‘dan geldi. Kanada’nın finansal regülatörü CSA tarafından yayınlanan yeni regülasyonlar, kripto para borsalarına hiç olmadığı kadar zor günler yaşatabilirler. CSA, kripto para borsalarının menkul kıymet yasaları kapsamına girdiğini belirtti ve bundan sonra işlerin değişebileceğini gösterdi.

Kanada’nın yürürlükteki yeni yasalarına göre herhangi bir kripto para birimi işlemi direkt olarak Kanada menkul kıymet taslağına dahil edilecek. Sadece depolama yapmayan kripto para borsaları bu kanundan muaf tutulabilecek. Depolama yapmayan kripto para borsaları müşterilerin fonlarını onlar yerine güvende tutmayan platformları temsil ediyor ve bunların sayısı ve popülerlikleri oldukça az.

Kanada’nın komşusu ABD içerisinde de işler kripto para borsalarının lehine ilerlemiyor. Geçtiğimiz günlerde Coinbase kripto para borsası kendilerine regülatörlerden bolca takip talebi geldiğini ve bazı müşterilerin bilgilerinin verilebileceğini iddia ettikleri haberi ile gündeme gelmişti. Bunun doğruluğu ise hala kesinleşmedi.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap