Kaliforniya Yasama Meclisi Blockchain İçin Hazırlanan Yasa Tekliflerini Kabul Etti

Kaliforniya Yasama Meclisi Blockchain İçin Hazırlanan Yasa Tekliflerini Kabul Etti

Paylaş
Kaliforniya Yasama Meclisi Blockchain İçin Hazırlanan Yasa Tekliflerini Kabul Etti

Kaliforniya Yasama Meclisi, devlet sigortacılığında blok zincir teknolojisinin tanınması için yasal bir çerçeve sunan 2658 sayılı Meclis Tasarısı’nı kabul etti.

Demokrat Ian Calderon tarafından sunulan yasa tasarısı, Medeni Kanun’un 1624.5, 1633.2 ve 1633.75, Hükümet Kanunu’nun 16.5.5 Bölümü, Hükümet Kanununun 16.5 Bölümü ve Sigorta Kodunun 38.6 Bölümünün blok zincirleme teknolojisi elektronik imzalar ve akıllı sözleşmeler ile ilgili olarak değiştirilmesini istedi.

Daha önce var olan Kaliforniya yasalarına göre, Tekdüzen Elektronik İşlemler Yasası, elektronik imza veya imzanın gerekmesi durumunda, elektronik kayıt veya imzanın yeterli olması gerektiğini belirterek, sözleşmelerin oluşturulmasında elektronik imzaların kullanımına yasal koruma ve uygulanabilirlik sağlamıştı.

Bununla birlikte, Blockchain tabanlı işletmeler için yasal bir belirsizlik noktası olan, Blockchain teknolojisiyle güvenli bir şekilde elektronik kayıtların veya imzaların yapılmadığı söylenemez. Yeni yasa, anlaşmalardaki sözleşmelerde Blockchain tabanlı elektronik imzaların kullanımı için yasal dayanak sağlayan akıllı sözleşmeyi içerecek şekilde Kaliforniya kanunları gereğince “anlaşma” tanımını genişletiyor.

Anlaşma ayrıca, sahip oldukları bilgileri güvenceye almak için blok zincir teknolojisini kullanan veya Kaliforniya’da aynı mülkiyet ve kullanım haklarına erişme haklarına sahip olan devletlerarası veya dış ticaret yapan herhangi bir bireyi de içeriyor.

Tasarıya göre, Medeni Kanun’un 1633.2 sayılı bölümü, Blockchain teknolojisinin yasal bir tanımını içerecek şekilde değiştirildi. Yasanın “e” maddesi aşağıdaki gibi değiştirildi:

“Anlaşma, bu unvan ve diğer geçerli yasalardan etkilenen tarafların anlaşmasından kaynaklanan toplam yasal yükümlülük anlamına gelir. Anlaşma akıllı bir sözleşme içeriyor. ”

h” maddesi de aşağıdaki gibi değiştirildi:

“Elektronik kayıt, elektronik yollarla oluşturulan, oluşturulan, gönderilen, iletilen, alınan veya saklanan bir kayıt anlamına gelir. Blockchain teknolojisiyle güvence altına alınan bir kayıt elektronik bir kayıttır. ”
“i” maddesine ise şu cümle eklendi: “Blockchain teknolojisiyle güvence altına alınan bir imza elektronik imzadır.” “p” maddesi ile Kaliforniya yasalarına göre “akıllı sözleşme” nin yasal bir tanımını yapmak için yasaya eklenmiştir.

p” maddesi:

“Akıllı sözleşme”, dağıtılmış, merkezi olmayan, paylaşılmış ve çoğaltılmış bir defter üzerinde çalışan ve bu hesaplar üzerindeki varlıkların devredilmesini yöneten, olay odaklı bir programdır. ”

Şubat ayında, Meclis Üyesi Calderon’un, elektronik imzalar ve devletteki akıllı sözleşmeler için Blockchain kullanımını ilerletme çabaları duyuruldu.

Nisan ayında, Kaliforniya Senatörü Bob Hertzberg’in, blok zincir teknolojisinin, bir şirketin organizasyon genelindeki şirket ana sözleşmesi olarak bilinen resmi belgelere girmesine izin vermek için SB 838 numaralı yasa tasarısını başlattığı da bildirildi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap