Justin Sun ve Warren Buffett yemeğinin gerçek iptal nedeni ortaya çıktı – Uzmancoin.com

Justin Sun ve Warren Buffett yemeğinin gerçek iptal nedeni ortaya çıktı – Uzmancoin.com

Paylaş
Justin Sun ve Warren Buffett yemeğinin gerçek iptal nedeni ortaya çıktı – Uzmancoin.com

Kripto para topluluğu içinde en çok beklenen etkinliklerden biri TRON’un kurucusu Justin Sun ile dünyanın en zengin isimlerinden milyarder Warren Buffet arasındaki yemekti. Söz konusu yemeğin yaz aylarında gerçekleşmesi gerekiyordu ancak yemeğin gerçekleşeceği tarihten birkaç gün önce Sun’un sağlık sorunları gerekçe gösterilerek ertelenmişti.

Ortaya çıkan yeni bilgilere göre, ertelemenin ardında yatan neden Sun’un sağlık sorunlarının aksine doğrudan Çin yönetimiydi.

İsmini vermek istemeyen bir kaynak, Çin yönetiminin bazı TRON çalışanlarına baskı uyguladığını ve Justin Sun’un Buffett ile yemek organizasyonunu iptal etmesi için onları gözaltına almakla tehdit ettiğini söyledi. İddiasını daha da ileri götüren kaynak, bu kişilerin o sırada hayatlarının bile risk altında olduğunu ekledi.

Block TV’ye konuşan kaynak, Çin yönetiminin bu tutumunun ABD ile ticaret savaşından kaynaklandığını anlattı.

Sun, yemek için 4.5 milyon dolar gibi rekor bir ücret ödemişti. Warren Buffett ile yemek organizasyonu her yıl hayırseverlik programı kapsamında bir kez olmak üzere düzenleniyordu. Uzun yıllardır devam eden organizasyonda Sun, 4.5 milyon dolarlık teklifle rekora imza atmıştı. Yemek gerçekleşseydi Sun, Buffett ile kripto para alanından önemli isimleri de yanına alarak görüşecekti.

Buffett, Bitcoin karşıtlığıyla biliniyor. Ünlü milyarder, en büyük kripto paranın ceket düğmesi kadar değersiz olduğunu savunmuştu.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap