Justin Sun, Binance’e Neden Coin Boşaltıyor? Açıklandı!

Justin Sun, Binance’e Neden Coin Boşaltıyor? Açıklandı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Justin Sun, Binance’e Neden Coin Boşaltıyor? Açıklandı!

Bugün, Tron ve Binance CEO’ları ortasında farklı bir çekişme yaşandı. Binance CEO’su CZ, Sun’ın Binance’e yatırdığı TUSD ile SUI toplaması halinde harekete geçeceğini söyledi. Justin Sun artık transferin ardındaki nedeni açıklıyor…

Tron kurucusu, Binance’e gönderdiği TUSD ile reaksiyon topladı

Bugün yaşanan olayda, Binance CEO’su, Sun’ın SUI token toplama teşebbüsünde bulunması durumunda müdahale edeceklerini bildirdi. İlgili transferde, Tron kurucusu, Binance’e tam 115.1 milyon TUSD aktardı. Süreçler bu sabah erken saatlerde gerçekleşti. CZ’de kısa mühlet sonra Twitter’dan şu açıklamaları yaptı:

Ekibimiz Justin’e, LaunchPool’daki Sui tokenleri toplamak için bunlardan rastgele birini kullanırsa “önlem alacağımızı” söyledi. Binance LaunchPool, sırf birkaç balina için değil, ferdi kullanıcılarımız için airdrop manasına gelir.

Justin Sun, TUSD transferinin arkasındaki gerçek nedeni açıklıyor

Binance CEO’su CZ’nin ihtarları sonrasında, Justin Sun Twitter’dan Binance’e TUSD aktarmasını gerçek nedenlerini açıkladı. Sun, airdrop’tan hisse sahibi olma niyeti taşımadığını söyledi. Transferlerin gayesinin TUSD’nin fiyatını dengelemek ve gerçekleşmemiş buyrukların likiditesini ve süreç hacmini artırmak olduğunu belirtti.

Sun, savını desteklemek için TRON DAO Venture’ın son birkaç saat içinde toplam 40 milyon dolarlık süreç hacmi gerçekleştirdiğini paylaştı. Bu sayede, TUSD fiyatını sabit tutmaya çalıştığını söyledi. Lakin, CZ’nin ihtarından bu yana Sun, kripto topluluğundan reaksiyon almaya devam ediyor.

Tron kurucusunun CZ’nin açıklamalarının açıklamaları akabinde TUSD transferine ait paylaştığı detaylar:

TUSD için ortak bir piyasa yapan olarak, TRON DAO Venture’ın TUSD yatırmadaki birincil emeli, rastgele bir değişim promosyonuna katılmak yerine, önde gelen TUSD borsaları ortasında piyasa üretimini kolaylaştırmak ve böylelikle likiditeyi ve süreç hacmini artırmaktır. Yalnızca son birkaç saat içinde, piyasa yapıcımız toplam 40 milyon USD süreç hacmi elde ederek TUSD fiyatının istikrarına katkıda bulundu. Ne yazık ki, kimi takım üyelerimiz bu fonların kullanım emelini tam olarak bilmiyorlardı ve istemeden bir kısmını takas kampanyalarına katılmak için kullandılar. Bu yanılgıyı fark ettikten sonra, çabucak değişim takımıyla bağlantıya geçtik ve fonların tam olarak geri ödenmesini sağladık.

Justin Sun, mesleği boyunca bir dizi tartışmaya dahil oldu

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, Mart ayında SEC, Justin Sun hakkında piyasa manipülasyonu soruşturması başlattı. Sun, SEC’in dava talebine cevap vermeyince, düzenleyici kısa mühlet sonra mahkeme karşısına çıkması için yalnızca 3 haftası olduğunu bildirdi.

Sun ayrıyeten, TRON tabanlı JUST token ile insider tranding yapmakla suçlanıyor. Suçlamalar, Sun’ın JUST fiyatını artıran bir duyuruyu takiben attığı tweet’e dayandırıldı. Sun, daha evvel bu suçlamaları reddetti Fakat, CZ ile yaşanan son tansiyonla tekrar hakkındaki davalarla gündeme geliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap