JPMorgan’dan “Çok Konuşulacak” Ripple Öngörüleri!

JPMorgan’dan “Çok Konuşulacak” Ripple Öngörüleri!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: JPMorgan’dan “Çok Konuşulacak” Ripple Öngörüleri!

JPMorgan raporuna göre Ripple, Bitcoin ile ilişkili, ayrıca SEC davası XRP’nin kurumsal kabulünü yavaşlatıyor. Öte yandan Ripple ekibi, yerel token olan XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını SEC’in düzenleyici kapsamına girmediğini yineledi. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Ulaş Utku Bozdoğan: JPMorgan’dan “Çok Konuşulacak” Ripple Öngörüleri! 1

JPMorgan’dan Ripple raporu

Ripple, XRP’nin Bitcoin ve Ethereum’a benzer olduğunu ve bu nedenle CFTC denetimine girmesi gerektiğini savundu. JPMorgan’ın yakın tarihli bir raporuna göre ise, XRP fiyat artışı, geleneksel finans endüstrisindeki artan popülaritesine rağmen, BTC’ninkiyle korelasyon gösteriyor. Yıllar boyunca, Ripple sınır ötesi işlemleri kolaylaştırmak için ilgili altyapıyı inşa ederek çeşitli finans kurumlarıyla ortaklık kurdu. JP Morgan uzmanı Michael Cimbalest, 2019 ve 2020 arasında Ripple’ın havale işlemlerinde beş kat büyüme bildirdiğini belirtti. Ripple, saniyede 1.500 işlemi (TPS) tamamlayabilen bir yerleşim ağı olarak kabul edilirken, Bitcoin ve Ethereum sırasıyla 7 ve 15 TPS yeteneğine sahip.

Ulaş Utku Bozdoğan: JPMorgan’dan “Çok Konuşulacak” Ripple Öngörüleri! 2

Ancak bu gelişmeler, işlemlerde RippleNet’in yaygın olarak benimsenmesine rağmen XRP’nin büyümesini desteklemedi. Cimbalest, XRP fiyatının yalnızca BTC fiyatının yanında hareket ettiğini savundu. Bitcoin, kripto para biriminin 33.000 ABD Dolarının altına düştüğünü gören önceki düşüş haftalarından sonra toparlanırken, XRP de etkilendi ve o sırada 0,57 dolar civarında işlem gördü. İlginç bir şekilde, piyasadaki toparlanmanın ardından BTC değeri bugünün erken saatlerinde yaklaşık 43.000 dolara yükselirken, XRP 0.77 dolara yükseldi. JPMorgan, XRP’nin büyümesinin Bitcoin’e bağlı görünebileceğini savundu.

Ulaş Utku Bozdoğan: JPMorgan’dan “Çok Konuşulacak” Ripple Öngörüleri! 3

Dünya, Ripple’a karşı SEC davasının sonucunu gözlemlemeye devam ederken, kurumsal yatırımcılar tarafından XRP’nin benimsenmesi düşük seviyede. Önümüzdeki yıl sona ermesi beklenen dava, 2020’nin sonundan bu yana XRP topluluğunun başına bela oldu. Son raporlar, SEC’in Ripple’ın kendi içinde kayıt dışı menkul kıymetler sattığı iddiasını destekleyen 179-4 ve 179-5 numaralı iki kanıtı Yargıç Analisa Torres’e sunacağını öne sürüyor. Kanıt 179-4, Ripple CEO’su Brad Garlinhouse’un şirket çalışanlarıyla XRP sahiplerinin kripto paranın fiyatına ilişkin beklentilerini belirten konuşmasını gösteriyor. Benzer şekilde, diğer kanıt, Ek 179-5, Chris Larsen’in bir XRP yatırımcısıyla kripto para biriminin fiyat dinamiklerini tartıştığı e-postasını gösteriyor. Bununla birlikte, birçok uzman, SEC‘in bu iddiaları desteklemek için daha iyi belgelere ihtiyaç duyacağına inandıkları için her iki sergiyi de zayıf buluyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap