JPMorgan’dan Bitcoin (BTC) ETF’lerine Sert Yorum!

JPMorgan’dan Bitcoin (BTC) ETF’lerine Sert Yorum!

Paylaş
BTC Piyasası: JPMorgan’dan Bitcoin (BTC) ETF’lerine Sert Yorum!

Bankacılık bölümünün önde gelen isimlerinden JPMorgan, Bitcoin (BTC) ETF’lerinin Kanada ve Avrupa’da büyük yatırımcıların ilgisini çekmediğini söz etti.

Bankacılık devi JPMorgan, spot BTC ETF’lerinin Kanada ve Avrupa’da büyük yatırımcılar tarafından ilgi görmediğini belirtti. JPMorgan, BTC ETF’leriyle ilgili değerlendirmesini paylaştı. Ek olarak, bu tıp ETF’lerin Kanada ve Avrupa’da bir müddettir var etkin olduğunu vurguladı. Ayrıyeten banka raporundaki kritik bir demeç ise, SEC’in spot Bitcoin ETF’lerini onaylamasının kripto piyasalarını etkilemeyeceği formunda yer alıyor.

BTC Piyasası: JPMorgan’dan Bitcoin (BTC) ETF’lerine Sert Yorum! 1

‘ETF’lerin Bitcoin’e Tesiri Olmuyor!’

JPMorgan’ın yayınlamış olduğu raporda, BTC fonlarının 2021 yılının ikinci çeyreğinden bu yana çok az ilgi gördüğü belirtildi. Geçen yıldan beri altın ETF’lerindeki yatırımcı çıkışlarının da BTC’ye yaramadığı tabir edildi. Analistler, BTC ETF’lerinin türev süreçlere dayalı fonlara nazaran kimi avantajlar sergilediğini, lakin epeyce marjinal olduğunu vurguladı. Ayrıyeten spot ETF’lerin, BTC’nin direkt olarak saklanması ve transferiyle ilgili kimi meseleleri ortadan kaldıracağına yer verildi.

Bankacılık devi, ETF’lerin BTC ile ilgili olan kontağı ele alarak çarpıcı yorumlarıyla dikkat çekti. Bilhassa de öbür piyasalardaki örnekleri ele alarak BTC ETF’lerini pahalandıran JPMorgan, finans kitleleri tarafından yakınen takip ediliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap