JPMorgan, Fed Siyasetini İzleyen Yapay Zeka Geliştirdi

JPMorgan, Fed Siyasetini İzleyen Yapay Zeka Geliştirdi

Paylaş
BTC Piyasası: JPMorgan, Fed Siyasetini İzleyen Yapay Zeka Geliştirdi

JPMorgan, potansiyel alım satım sinyallerini yakalamak gayesiyle Fed siyasetini izleyen bir yapay zeka aracı geliştirdi.

Yatırım ve bankacılık devi JPMorgan, ticaret süreçlerinde yeni trendleri kullanmayı tercih ediyor. JPMorgan, Fed siyaset kararlarının yarattığı piyasa şartlarından yararlanmak için yapay zeka kullanacak.

JPMorgan, OpenAI’nin ChatGPT‘si üzerinden oluşturduğu araç ile birlikte alım satım sinyallerini yakalamayı amaçlıyor.

JPMorgan, Yapay Zeka Konusunda Atılımcı

Kripto sanayisinde de sıkça ismi duyulan bankacılık devi JPMorgan, ChatGPT tabanlı bir lisan modeli kullanıyor. Yapay zekaya yanaşan JPMorgan, bu sayede alım satım süreçlerinde sinyaller üretmeyi planlıyor.

Fed’in siyaset kararlarındaki sinyalleri kıymetlendirecek olan JPMorgan, Hawk-Dove Skoru olarak isimlendirdiği ölçeği kullanacak. Yapay zeka, Fed kararlarının piyasalar üzerindeki tesirlerinden data üretebilecek.

Bu yapay zeka aracı, iktisattaki sıkılaşma ve öbür değişiklikleri kestirim etmek için kullanılabiliyor. Bankanın yapay zeka aracı, analistlere dataları sunacak. JPMorgan ekonomisti Joseph Lupton, “Ön müracaatlar yürek verici.” dedi.

Bankacılık devi, piyasalara yönelik kullandığı yapay zekanın kendi faydasına olması tarafında istekli davranıyor. Lakin JPMorgan, bu sistemin çalışanları tarafından kullanılmasına müsaade vermeyi düşünmüyor. Raporlara nazaran şirket, çalışanlarının ChatGPT kullanmasını kısıtlamıştı.

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, bu ayın başlarında hissedarlara gönderdiği yıllık bir mektupta, bankanın yapay zeka kullanımını artırdığından bahsetmişti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap