JPMorgan Bitcoin ve Altcoinler İçin Uyardı: Büyük Kayıplar Bekleyin!

JPMorgan Bitcoin ve Altcoinler İçin Uyardı: Büyük Kayıplar Bekleyin!

Paylaş
BTC Piyasası: JPMorgan Bitcoin ve Altcoinler İçin Uyardı: Büyük Kayıplar Bekleyin!

JPMorgan stratejisti, Fed’in yüksek oranlı “çılgın” spekülasyonları sona erdirmesiyle kripto para birimlerinin büyük kayıplara uğrayacağını söylüyor. JPMorgan stratejisti, Fed faiz oranlarını artırdıkça Bitcoin ve altcoinlerin daha da düşmesinin muhtemel olduğunu söyledi. Kelly’nin kripto şüpheciliği, Salı günü metaverse’e giren JPMorgan’da herkes tarafından paylaşılmayabilir. Detaylar Kriptokoin.com’da.

BTC Piyasası: JPMorgan Bitcoin ve Altcoinler İçin Uyardı: Büyük Kayıplar Bekleyin! 1

Bitcoin ve altcoinlerde “yıkım” mümkün mü?

 Kıdemli bir JPMorgan strateji uzmanına göre, Fed faiz oranlarını yükseltiyor ve “çılgın” spekülasyon dönemini sona erdiriyor. JPMorgan stratejisti David Kelly “Bir aşamada kriptoda büyük kayıplar görmeyi bekliyorum çünkü orada hiçbir şey yok” dedi. Kripto para birimleri şimdiden keskin bir düşüş yaşadı ve Bitcoin Kasım ayında 68.000 doların üzerindeyken Çarşamba günü yaklaşık 44.000 dolara düştü. Tüm kripto para birimlerinin piyasa değeri, Kasım ayında 3 trilyon doların üzerindeyken bugün 2 trilyon doların altına düştü. Fed’in enflasyonu dizginlemek için 2022’de faiz oranlarını defalarca artırmaya hazırlandığı göz önüne alındığında, yatırımcılar riskli yatırımlardan uzaklaştı. Ancak Kelly, yolun henüz bitmediğini söyledi ve dijital varlıkların hiçbir amaca hizmet etmedikleri için özellikle tehlikede olduğunu savunuyor. “Hala yüksek faiz oranlarına karşı çok savunmasız” dedi.

BTC Piyasası: JPMorgan Bitcoin ve Altcoinler İçin Uyardı: Büyük Kayıplar Bekleyin! 2

Kıdemli stratejiste göre, Fed’in pandemi dönemi teşviki tahvil getirilerini ultra düşük seviyelere indirmeye zorladı ve bu da yatırımcıları kripto para birimleri ve kârsız teknoloji hisseleri gibi oldukça spekülatif yatırımlara yönelmeye sevk etti. Analist, “Reel faiz oranlarını pozitif bir seviyeye çekerseniz, gerçekten pozitif, reel ekonomik getirisi olan projelere doğru nakit ve huni şeklindeki çılgın fikirleri aç bırakacaksınız” dedi. Kelly’nin dijital varlıklar hakkındaki şüpheciliği, müşterilere kripto yatırım ürünlerine erişim sağlayan JPMorgan içinde genel olarak paylaşılmıyor.

BTC Piyasası: JPMorgan Bitcoin ve Altcoinler İçin Uyardı: Büyük Kayıplar Bekleyin! 3

Kurumun Onyx adlı özel bir blockchain birimi var ve Salı günü, Decentraland adlı kripto destekli bir metaverse içinde bir alan satın aldığını açıkladı. Kelly’nin düşüncesi, Ekim ayında Bitcoin’i “değersiz” olarak nitelendiren JPMorgan CEO’su Jamie Dimon’unkiyle daha uyumlu. Yine de Dimon, bankanın müşterilerinin yetişkin olduğunu ve bankanın isterlerse onlara dijital varlıklara erişim sağlayacağını söyledi. Kelly, Fed’in yatırımcıların şu anda beklediğinden daha hızlı hareket etmesi halinde piyasaları sarsabileceğini söyledi. Analist,”Fed’in daha agresif olmasını beklerseniz, çok yüksek değerlemeler taşıyan herhangi bir şey savunmasız olacaktır” dedi.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap