JPMorgan: Bitcoin fonlarından altın ETF’lerine geçiş var

JPMorgan: Bitcoin fonlarından altın ETF’lerine geçiş var

Paylaş
Uzman Coin: JPMorgan: Bitcoin fonlarından altın ETF’lerine geçiş var

Geçtiğimiz aylarda Bitcoin için 146 bin dolarlık tahmin yapan yatırım bankası JPMorgan analistleri Bitcoin’deki gidişatı yorumladı. ABD’li yatırım bankasına göre Mayıs ayında yaşanan büyük düşüş sonrasında en büyük kripto paraya olan kurumsal ilgi azaldı, altın ETF’leri ise yine ön plâna çıktı. Analistler kısa vadede düşüşün devam edebileceğini belirtiyorlar.

“Bitcoin’den altına geçiş sürüyor”

ABD’li dev yatırım bankasının baş analisti Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki analiz ekibinden yeni Bitcoin yorumu geldi. Rapora göre Bitcoin’deki düşüş kurumsal şirketlerin ilgisini azalttı:

“Bitcoin fonlarından çıkışlar olmaya devam ediyor. Altın ETF’lerine ise giriş var. Bitcoin’den, geleneksel dünyanın yatırım aracı altına olan kurumsal geçiş sürüyor. Geçtiğimiz haftalarda sürekli sert düşüş ve çıkışların olması kurumsal benimsenmede bir şüphenin oluşmasına sebep oldu. Özellikle Bitcoin ve Ethereum’da…”

“60 bin dolar uyarısı yapmıştık”

Analistler en büyük kripto paranın 60 bin doları aşamamasının daha büyük bir düşüş getireceği konusunda uyarıda bulunduklarını da hatırlattılar:

“Daha önce 60 bin dolar sınırının aşılamamasının daha büyük bir düşüş getirebileceği konusunda uyarılarda bulunmuştuk. Geçtiğimiz haftaki büyük düşüş de böyle geldi.”

“Kısa vadede düşüş devam edebilir”

JPMorgan analistleri raporlarında kısa vadede de olsa düşüşün devam edebileceğini belirttiler ve şu ifadeleri kullandılar:

“Şu anda Bitcoin ve Ethereum fiyatlarında geçtiğimiz haftalarda yaşanan düşüşlerin ardından istikrarlı bir fiyat gidişatı olabilir ancak bu geri çekilme için hala ‘aşırı satış var’ yorumunu yapamıyoruz. Dolayısıyla hala, muhtemel bir geri çekilme hareketi karşısında güçsüz kalıyorlar”

Analistler ayrıca Bitcoin’in orta vade olması gereken değerini 24 bin dolar ilâ 36 bin dolar arasında konumlandırdılar.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap