JPMorgan Analisti: Bu 6 Altcoin, Ethereum’u Sallayabilir!

JPMorgan Analisti: Bu 6 Altcoin, Ethereum’u Sallayabilir!

Paylaş
BTC Piyasası: JPMorgan Analisti: Bu 6 Altcoin, Ethereum’u Sallayabilir!

JPMorgan analistine göre, Terra (LUNA), Avalanche (AVAX) ve dört diğer Ethereum rakibi 2022’de ETH’nin tahtına ciddi bir tehdit oluşturuyor. Bu altı altcoin hakkında analistin görüşlerinin ayrıntıları Kriptokoin.com’da.

BTC Piyasası: jpmorgan analisti bu 6 altcoin ethereumu sallayabilir 0 svKqKOWF

6 altcoin projesi ETH’yi tehdit ediyor

Küresel bankacılık devi JPMorgan’daki analistler, Ethereum (ETH) rakiplerinin bu yıl kripto pazarlarındaki en iyi altcoin’in DeFi hakimiyetine meydan okuyacağını söylüyor. Yakın tarihli bir raporda, JPMorgan genel müdürü Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki analistler, ETH’nin DeFi alanındaki %70’lik pazar payının düşmeye devam edeceğini çünkü blockchainin “sharding yükseltmesinin” en az bir yıl uzakta olduğunu söylüyor. Ethereum’un DeFi alanındaki pazar payı, Ocak 2021’den bu yana zaten %30 düştü. Analistler raporda şöyle diyor:

Zihnimizdeki, ETH’nin hakimiyeti hakkındaki iyimser görüş risk altında. Bunun nedeni, Ethereum ağının hakimiyetini sürdürmesi için gerekli olan Ethereum ağının ölçeklendirilmesinin çok geç gelmesi olabilir.

BTC Piyasası: jpmorgan analisti bu 6 altcoin ethereumu sallayabilir 1

Panigirtzoglou’ya göre, Terra (LUNA), Solana (SOL), Avalanche (AVAX), Fantom (FTM), Tron (TRX), katman-2 ölçekleme çözümü Polygon (MATIC) ve Binance Smart Chain (BSC) gibi Ethereum rakipleri, benimseme yoluyla büyüme açısından piyasa değerine göre ikinci en büyük kriptoya karşı zemin kazanıyor. Ayrıca, rapora göre bazı geliştiriciler, “parçalama yükseltmesi” tamamlandıktan sonra ETH’ye geri dönmeyebilir. Rapor bu konuda şöyle diyor:

Ethereum’un rakiplerine göre göreceli değerlemesi, azalan DeFi payını yansıtıyor. ETH için risk şu: zaman paylaşımının 2023’te uygulanmasına kadar, rakiplerin ekosistemlerinin o kadar büyümüş olacak ki, aktivite toplu olarak Ethereum ağına geri dönmeyecek. Başka bir deyişle, Ethereum şu anda, bize göre, sonucu verili olmaktan çok uzak bir yarışta, uygulama alanındaki hakimiyetini sürdürmek için yoğun bir çaba içinde.

BTC Piyasası: jpmorgan analisti bu 6 altcoin ethereumu sallayabilir 2 GHjpVkYw

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap